Bored Ape NFT çılgınlığı sürüyor: Tek parçaya 2.7 milyon dolar

Gittikçe büyüyen NFT çılgınlığının son aylara damga vuran koleksiyonlarından biri olan "Bored Ape Yacht Club" yani "Sıkılmış maymun Yat Kulübü"nün bir parçası için 696 ETH (yaklaşık 2.7 milyon dolar) ödendi. Bu satışla birlikte son 20 günde koleksiyonundan 3 parça için 1'er milyon dolardan fazla ücret ödenmiş oldu.

NFT çılgınlığı son sürat devam ederken, Bored Ape yani “Sıkılmış maymun” NFT koleksiyonundaki 8585 numaralı eser, dün 696.969 ETH fiyata (yaklaşık 2.7 milyon dolar) satıldı. Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun bir parçası olan bu NFT, birçok yönden farklı özellikleri bulunan “maymun”ların, başındaki taç ve boynundaki kürk ile, nadir olan versiyonları arasında yer alıyor.

Son 20 günde ise koleksiyonun içinden iki ayrı esere daha 1 milyon doların üzerinde ödeme yapıldı. Bu maymunlardan bir tanesinin de yine kürkü bulunurken diğeri ise “sayborg” (bilimkurgu filmlerinde insana benzeyen ancak robot özellikleri olan karakterler) gözlüydü.

Toplamda 5 milyon dolar harcadı

Öte yandan 8585 numaralı NFT’ye sahip olan kişi, son günlerde birkaç NFT daha aldı. Art Blocks’un Fidenza’sı için 200 ETH (yaklaşık 775 bin dolar) veren bu yatırımcı, iki CryptoPunks eseri için de, 155 ETH (yaklaşık 600 bin dolar) ve 265 ETH (yaklaşık 1 milyon dolar) ödedi. Alıcı böylece NFT’ler için kısa bir zaman dilimi içinde 5 milyon dolar harcamış oldu. Cüzdanında ise hala 1 milyon dolara yakın değerde Ethereum bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere NBA’in yıldız oyuncularından Stephen Curry de, 180 bin dolarlık bir Ape NFT’si almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl