Bored Ape Yacht Club, ApeCoin’i resmen tanıttı

En çok konuşulan ve ilgi gösterilen NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club, ApeCoin'i resmi olarak duyurdu.

En popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC), ApeCoin’i (APE) resmen tanıttı.

Yapılan açıklamada APE, “Web3’ün ön saflarında merkeziyetsiz bir topluluk oluşturmayı güçlendirmek için kullanılacak kültür, oyun ve ticaret token’ı” olarak özetlendi.

ApeCoin’in sahibinin ApeCoin DAO olacağını ve token’ın yönetiminin bu DAO ile yürütüleceği kaydedildi. ApeCoin DAO’nun ise, her token sahibinin Ekosistem Fonu’nun yönetimi ve kullanımı konusunda oy hakkının olacağı bir merkeziyetsiz organizasyon olduğu belirtildi. Açıklamaya göre, ApeCoin sahibi olan herkes, ApeCoin DAO’ya üye olabilecek.

DAO, ApeCoin’in yasal temsilcisi olarak hareket edecek ve ApeCoin DAO topluluğu tarafından alınan kararları uygulayacak olan Ape Vakfı tarafından desteklenecek.

ApeCoin’in toplam arzının yüzde 62’si ApeCoin topluluğuna ayrılacak. Toplam arzın yüzde 15’i ise Bored Ape Yacht Club NFT sahiplerine ücretsiz olarak verilecek.

Son olarak ApeCoin’in herkese açık olacağı ve en kısa sürede büyük kripto para borsalarında işlem görmeye başlamasının beklendiği aktarıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl