Borsa devi CME, veri sistemine 3 kripto para daha ekledi

Dünyanın en büyük finansal türev borsası olan Chicago Mercantile Exchange (CME), kripto para endeks sağlayıcısı CF Benchmarks ile birlikte 31 Ekim'den itibaren Avalanche, Filecoin ve Tezos için gerçek zamanlı fiyat verisi sağlayacağını duyurdu.

CME Group yaptığı açıklamayla kripto para fiyatlandırma verilerine Avalanche, Filecoin ve Tezos’u da eklediğini duyurdu.

Bilindiği gibi oranlar üzerinden trade yapılamıyor ancak bu adım, türev borsasının 2018’de başlattığı Bitcoin vadeli işlemler ürünü gibi, birçok kripto para ürününün de çıkarılması için güven yaratılmış olacak.

Konuyla ilgili konuşan CME’nin küresel kripto para ürünleri yöneticisi Giovanni Vicioso, yeni kripto paraların eklenmesiyle CME’de verileri yayımlanan kripto paraların tüm kripto para ekosisteminin yüzde 92’sini kaplamış olacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu yeni kıyaslama standardı trader’lara, kurumlara ve diper kullanıcılara çok daha geniş bir kripto para yelpazesi sunacak. Bu kişiler ve kurumlar zaten alışık oldukları bu ürünlerin fiyatlarını çok daha güvenli ve tutarlı bir şekilde kıyaslayabilecek ve takip edebilecekler. Aynı zamanda kendi portföylerinin değerlendirmesini daha az riskli şekilde yapabileekleri gibi bu konuyla bağlantılı ETF’ler de üretebilecekler”

CME’den yapılan açıklamada ayrıca fiyatlamaların Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit, Kraken ve LMAX Digital borsalarının en az 2 tanesinde yapılan işlemler üzerinden elde edileceği de belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl