Borsaya vergi açıklaması: Mehmet Şimşek müjdeyi verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, borsaya ilişkin vergi düzenlemesini erteleme kararı aldıklarını duyurdu.

Borsaya vergi gelip gelmeyeceği merakla beklenirken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenlemeyi ertelediklerini söyledi.

Şimşek, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, “Vergide etkinliği ve adaleti artırmaya, kayıt dışılığı azaltmaya yönelik vergisel düzenlemeleri içeren paket yakın zamanda TBMM’ye sunulacak. İlgili tüm taraflardan gelen geri bildirimler doğrultusunda borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını yeniden değerlendirmek üzere bir süreliğine erteliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Haziran ayı başında Bloomberg, AK Parti kaynaklarına dayandırdığı haberinde, hükümetin hisse senedi ve kripto paralara vergi getirme çalışmalarında sona geldiğini yazmıştı. Ardından Şimşek, kazanca dayalı bir gelir vergisi öngörmediklerini belirterek sadece çok sınırlı bir işlem vergisinin gündemde olduğunu ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise geçtiğimiz günlerde, kazançtan vergi alınmayacağını vurglamış ve “Sadece 10 binlerde 1-2 olur mu bunun tartışması var işlem ücreti olarak” diye konuşmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl