Borsalar tartışılırken Coinbase hisseleri dip yaptı

Önde gelen kripto para borsası Coinbase’in COIN koduyla işlem gören hisse senetleri, düşmeye devam ediyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz hafta, 2022 gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 50 veya daha fazla oranda azalacağını söylemişti. COIN, bu haftanın ilk gününde şimdiye kadarki en düşük fiyatı olan 39.65 dolara geriledi.

12 ay içinde yüzde 83’lük düşüş

Coinbase, BlackRock ortaklığına ilişkin haberler üzerine, ağustos ayında kısa bir ralli yaşamış ve 98 doları görmüştü. O dönemden bugüne fiyat yüzde 60 düştü. BlackRock, o dönemde, Coinbase Prime’ın desteğiyle Aladdin platformunun kullanıcılarına Bitcoin işlemlerine kurumsal erişim ve saklama hizmeti sunmaya başlamıştı. Sene başından bu yana ise fiyat, yüzde 83’lük bir düşüş kaydetti.

Bu düşüş, merkezi borsalara olan güven sorununun büyümesiyle birlikte geldi. FTX’in iflası ve devamında borsaların kullanıcı varlıklarını nasıl sakladıklarıyla ilgili endişeler, tüm platformları etkiledi. Ayrıca, piyasadaki genel düşüş, borsaların çok sayıda çalışanla yollarını ayırmalarına yol açtı. Ayı piyasasında ayakta kalmak için Coinbase, personelinin yüzde 18’ini, OpenSea yüzde 20’sini ve son olarak Kraken de yüzde 30’unu işten çıkardı.

ARK Invest, Coinbase yatırımlarına devam ediyor

Öte yandan ünlü yatırımcı Cathie Wood’un liderliğindeki ARK Invest, bu kaosun ortasında fiyatı düşen Coinbase hisselerine yatırım yapmaya devam ediyor.

Teknoloji odaklı yatırım yöneticim şirketi, geçen hafta yaklaşık 40 dolardan 78 bin 982 COIN satın aldı. Böylece toplam hisse sayısı 5.7 milyona ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl