Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Borsalardaki sabit coin değeri rekor kırdı, 17 milyar dolara çıktı

Bitcoin'in son dönemdeki düşüşü, kripto para borsalarına yüksek miktarlarda sabit coin gelmesini sağladı. Analistlere göre, yatırımcılar düşük seviyeden Bitcoin toplamak için fırsat kolluyor.

Veri analiz sağlayıcısı CryptoQuant’in verdiği bilgiye göre; kripto para borsalarındaki sabit coin değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve 16.7 milyar dolara ulaştı.

“Dipten satın almak için ekstra güç”

Kripto para yönetim şirketi Moskovski Capital’in yatırım yöneticisi olan Lex Moskovski ise bu durumun Bitcoin için iyi olduğunu belirtti. CryptoQuant’ın grafiğini Twitter hesabında paylaşan Moskovski şu ifadeleri kullandı:

“Borsalarda sabit coin arzı, 17 milyar dolarlık yeni ATH’ye ulaştı. Dipten satın almak için bol miktarda güç kazanıldı. Şaşılacak bir durum yok. Bitcoin 30 bin doların altında çok hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı.”

Değerleri hızla yükseliyor

Kripto paralarda Aralık ayından sonra boğa sezonunun gelmesiyle, sabit coin’lerin piyasa değerleri de ciddi şekilde arttı.

1 Aralık tarihinde 19 milyar dolar değerdeki en büyük sabit coin USDT’nin şu anki piyasa değeri 64 milyar dolar civarında…

Aynı tarihte 2 milyar dolar değerde olan ve son dönemde ABD’deki kurumsal şirketlerin de kullanmaya başladığı, arkasında Circle, Coinbase ve Bitmain gibi devlerin olduğu USDC’nin bugünkü değeri ise 25 milyar dolar…

1 Aralık’ta sadece 600 milyon dolar piyasa değeri bulunan Binance’in sabit coin’i BUSD’nin bugünkü değeri ise 9 milyar dolar…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl