Borsaların Dogelon Mars (ELON) hamlesi yüzde 40’lık yükseliş getirdi

Kripto paraların 2021 yılında çok ciddi bir benimsenme yaşaması ve Dogecoin başta olmak üzere birçok fenomen coin'in de sert yükselişler göstermesi, borsaların da bu alana kayıtsız kalmamasını sağladı. Dogecoin'den ilham alınarak çıkarılan bir fenomen token olan Dogelon Mars (ELON), Huobi ve Gemini borsalarından gelen açıklamalarla yüzde 40'a varan bir yükseliş yaşadı.

2021 yılı kripto paralara olan büyük ilginin yanı sıra fenomen token’ların da yılı olarak anılacak. Sene başında Dogecoin’le başlayan, daha sonra ise Shiba Inu’yla devam eden bu furyada, onlarca token yatırımcıların ilgisini çekti, bazıları yok oldu, bazılarıysa ciddi yükselişler yaşadı.

İşte bu yükseliş yaşayan token’lardan biri olan ve isminden de anlaşılacağı gibi hem Dogecoin hem de Elon Musk’tan ilham alınarak çıkarılan Dogelon Mars (ELON), iki dev borsa Huobi ve Gemini’da listelendi. Listelenmelerin ardından ise token’da yüzde 40’a yaklaşan bir yükseliş meydana geldi.

Arzın yarısını Vitalik’e göndermişlerdi

Bilindiği üzere 1 katrilyonluk arzı bulunan ELON’da, token’ların yarısına yakını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderildi. Ekip bunun bir iyi niyet göstergesi olduğunu belirtmişti. Buterin’in cüzdanına bu tür projelerden zaman zaman düşük ya da yüksek miktarlarda token’ların geldiği biliniyor. Buterin de genelde bu token’ları hayır ve yardım kuruluşlarına bağışlıyor. Buterin, kendisine gelen ELON token’larını da yine kurumlara göndermişti. ERC-20 tabanlı bir token olan ELON’da arzın bir bölümünün de Uniswap likidite havuzlarında kilitli olduğu belirtiliyor.

Hem Huobi hem de Gemini gibi iki büyük borsanın ise ELON gibi bir token’ı art arda listelemeleri de dikkat çekti. Bilindiği üzere büyük borsalar, özellikle manipülasyona açık olan bu tür fenomen token’ları listelerken çok ciddi çalışma ve denetim sürecine giriyorlar.

Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu Gemini borsası şu anda ELON için sadece saklama hizmeti verse de, yapılan açıklamada hem web sitesinde hem de uygulamada trade işlemlerinin kısa sürede başlayacağı ifade edildi.

Huobi ise Noel vasıtasıyla, “Hangi coin’i listeleyelim?” şeklinde Twitter takipçilerine sorduğu soruda ELON’un açıkara birinci gelmesiyle çıkan sonuç doğrultusunda listeleme hamlesini yaptı. Anketten bir gün sonra Huobi, Gemini gibi saklama hizmetinin açıldığını ve trade işlemlerinin de kısa süre içinde başlayacağını duyurdu.

Bu duyuruların öncesinde 0.000001108 dolardan işlem gören fenomen token, açıklamaların ardından yükseldi ve 0,0000018 seviyesine çıktı.

ELON; Crypto.com, Kucoin, Gate.io, OKEx, Poloniex gibi tanınmış borsalarda da işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl