Kripto karşıtı Kongre üyesinden FTX yorumu: Bunlar sadece şort giyen çocuklar değiller

ABD'li Kongre üyesi Brad Sherman, FTX borsasının iflasıyla ilgili açıklamalarda bulundu ve daha fazla regülasyon istedi. Daha önce de kripto karşıtı birçok açıklamaları olan Sherman, yapılan politik bağışları ise regülasyonları önleme çabası olarak gördüğünü ve "kripto zenginleri"nin sadece şort giyen çocuklar olmadığını söyledi.

Kripto paralara olan karşı duruşuyla bilinen ve geçtiğimiz sene Aralık ayında Sam Bankman-Fried’in de katıldığı bir Kongre toplantısında çok sert ve dalga geçici ifadeler kullanan ABD’li Kongre üyesi Brad Sherman, FTX’in iflasıyla sonuçlanan olayların daha fazla regülasyon gelmesi gerektiğinin bir kanıtı olduğunu belirtti.

“Bağışların nedeni regülasyonları engellemek”

Kongre’deki Yatırımcı Korunması ve Sermaye Piyasaları Alt-Komitesi’nin de başkanı olan Sherman, SEC ve CFTC’nin konuyu soruşturmasının doğru olduğunu belirtti ve yapılan politik bağışlar konusunu önplâna çıkardı:

“Bugüne kadar kriptonun zengin kişilerinin, regülasyonları durdurmak için Washington’a yaptığı milyonlarca dolarlık bağışlar etkili olmayı başardı. Kripto paralar sosyal hayata da bir tehdit oluşturuyor. Artık Kongre’nin ve federal kurumların bu konuda harekete geçmeleri ve çok sert regülasyon kuralları getirmeleri gerekiyor. FTX’in iki CEO’suna bakın ve onların yaptıkları bağışları görün. Bunlar, sadece şort giyen ilginç ve farklı görünen çocuklar değiller”

Bilindiği üzere FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, daha önce Demokrat Parti’ye yüz milyonalrca dolarlık yatırım yapmış ve bu anlamda en fazla bağış yapan ikinci kişi konumuna gelmişti.

Bahamalar merkezli FTX Digital Markets şirketinin CEO’su olan Ryan Salame de, 2022 yılında Cumhuriyetçi adaylara toplamda 23 milyon dolar bağış yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl