Bitcoin yükselişi BRC-20 token’larına yaradı: ORDI 1 milyar doları geçti

Bitcoin'in birkaç gün içinde 40 bin doların üzerine çıkması ve dün akşam saatlerinde de 44 bini aşması BRC-20 token'larını da ciddi şekilde hareketlendirdi. Bu token'ların en bilineni olan ORDI, son 1 aydaki yükselişini sürdürürken, dün ilk kez 1 milyar dolarlık piyasa değerini aştı.

Bitcoin’de bu sene başında yaratılan Ordinals protokolüyle birlikte oluşturulan BRC-20 token’ları adeta “meme coin’ler” gibi hareket etmeye başladı. Bitcoin dünyasında büyük tartışma yaratan bu coin’ler, fiyatlardaki yükselişle değerlerini katladılar.

ORDI %630 arttı, 1 milyar dolar oldu

Bitcoin blok zinciri üzerinde oluşturulan BRC-20 token’larının en bilineni olan ve 21 milyonluk arzıyla ön plana çıkan ORDI, son 1 ayda %630 arttı ve 50 doları da aştı. ORDI’deki yükseliş dün Bitcoin’in artışıyla paralel gitti. ORDI, ilk kez dün 1 milyar dolarlık piyasa değerini aştı ve bu anlamda BRC-20 token’ları arasında bir ilke imza attı.

BRC-20’ler 1.5 milyar doları aştı

ORDI’deki yükseliş diğer BRC-20 token’larında da spekülatif hareketler getirdi. Gate.io borsasına hacim rakamları nedeniyle tepki gösteren RATS düşerken, SHIB, PEPE gibi token’lar ise büyük artışlar gördüler. Bu iki token’ın Ethereum zincirindeki orijinal varlıklar ile isim benzerliği dışında ilgileri bulunmuyor.

Son 24 saatte DOMO adlı token %500, SHIB (BRC-20) %800, NALS %100, PIZA %200 yükseliş yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl