BRD coin nedir? Projenin geleceği ve bilmeniz gerekenler

brd-coin-nedir

BRD coin nedir?

Daha önce Bread Wallet adı ile bilinen BRD, basit ve kullanımı kolay kripto para cüzdanlarından biridir. Zengin özelliklere sahip bir mobil kripto para cüzdanı olan BRD’nin şirketi, Breadwinner AG adı ile 2014 yılında İsviçre’de kuruldu. Şirketin kurucuları Aaron Voisine ve Adam Traidman’dı. Şirketin dünya çapında 50’nin üzerinde çalışanı bulunuyor ve bugüne kadar 50 milyon dolardan fazla yatırım aldı. Hem iOS hem de Android’de bulunan BRD cüzdanının 2021 rakamlarına göre, 170 ülkede 8 milyon kullanıcısı var. Aynı zamanda cüzdanda saklanan varlıkların toplam değerinin 20 milyar doların üzerinde olduğu belirtiliyor. BRD, 70’ten fazla kripto parayı destekliyor. 14 dil desteği sunan cüzdan, non-custodial bir yapıda hizmet sunuyor. Yani, kullanıcılar cüzdanda sakladıkları kripto paraları, doğrudan kendi kontrollerinde kullanabiliyorlar.

Bu arada BRD, büyük işletmeler için yeni bir blok zinciri altyapı platformu olan Blockset’in de geliştiricisi.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Adam Traidman ve Aaron Voisine / 2014
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Toplam arzı: 88 milyon
  • Dolaşımdaki arzı: 88 milyon
  • Piyasa değeri: 66 milyon dolar (24 Kasım 2021)
  • En düşük fiyat: 0.05 dolar
  • En yüksek fiyat: 3.23 dolar
  • Projenin amacı: Basit, güvenli ve kullanımı kolay bir kripto para cüzdanı sunmak.
  • Kullanım alanı: Kripto para cüzdanı

BRD coin geleceği

BRD’nin “BRD” adı ile bir de token’ı var. Bu token, 2017’de gerçekleştirilen ICO satışıyla satıldı. Şirket, o dönem yaklaşık 32 milyon dolar topladı. BRD token, 2017’den bu yana piyasada aktif olarak işlem görüyor. BRD’nin bugüne kadar gördüğü en yüksek fiyat noktası 3.23 dolardı ve bu seviyeye 2018 yılının Ocak ayında ulaşılmıştı.

BRD, ayrıca uygulama içerisinde sadakat ve ödül programı olarak önemli ayrıcalıklar sağlıyor. Örneğin, cüzdanında 250’dan fazla BRD bulunduranlar vergi hesaplama aracı için yüzde 30 indirim elde ederken 1000’den fazla BRD bulunduranların ise işlem ücretlerinde yüzde 25 indirim imkanı buluyorlar. 2500’den fazla BRD sahibi olanlar telefon üzerinden destek alabilirlerken 100 bin BRD ve üzeri varlığı olanlar CEO’ye bile ulaşabiliyorlar.

BRD adında bir token’ı da bulunan BRD, kripto para sektöründe uzun yıllardır kullanımı kolay ve güvenli bir kripto para cüzdanı sunuyor.

Coinbase satın aldı

BRD, 24 Kasım 2021’de yapılan resmi açıklamaya göre Coinbase tarafından satın alındı. BRD ekibinin de bundan böyle Coinbase Wallet ekibine dahil edileceği bildirildi. Satın alım bedeli ise açıklanmadı. BRD’nin Coinbase tarafından satın alınması, cüzdanın token’ına da büyük bir fiyat artışı getirdi. Fiyat, gün içinde 0.16 dolardan hızlı bir çıkışla 1 doları geride bıraktı. Saatler içerisinde yüzde 550 oranında bir artış geldi. Yine de bu artış, BRD’nin zirvesinden henüz çok uzak.

BRD’nin Coinbase gibi sektörde önde gelen bir şirket satın alınması, kuşkusuz projenin geleceğine dair önemli bir destekleyici gelişme. Yapılan satın alımın ardından Coinbase’in BRD token’ını platformunda listelemesi bekleniyor. Token, şu anda yüzde 95’e yakın bir oranda Binance üzerinde işlem görüyor.

BRD’nin Changelly, Coinify ve Simplex gibi kripto para sektöründen şirketlerle de ortaklıkları bulunuyor.

BRD’nin yatırımcıları arasında Ripple’ın girişim sermayesi oluşu Xpring, yine Ripple ile iyi ilişkileri olan SBI Crypto, Das Capital, East Ventures ve OKWave var.

Coinbase haberiyle gelen yükselişin ardından BRD’nin piyasa değeri de 60 milyon doların üzerine çıktı. Bununla beraber, 24 saatlik işlem hacmi 150 milyon dolara yaklaştı.

BRD coin nereden alınır?

BRD, 24 Kasım 2021 itibari ile üç borsada listeleniyor. Bunlar; Binance, CoinDCX ve HitBTC. En çok Binance’te işlem gören BRD’nin diğer iki borsadaki işlem hacmi, toplam işlem hacminin yalnızca yüzde 0.2’sini oluşturuyor. Kripto para meraklıları, BRD’yi Binance, CoinCDX ve HitBTC üzerinden alıp satabilirler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl