Brevan Howard’ın kripto hedge fonuna büyük ilgi: 1 milyar $’ı aştı

Ünlü Varlık yönetim şirketi Brevan Howard'ın dijital varlık hedge fonunun kurumsal firmalardan 1 milyar dolardan fazla yatırım aldığı belirtildi. Yatırımların, fonun başlatıldığı bu senenin başına denk geldiği ifade edildi.

Yönetimi altında 20 milyar dolardan fazla varlık bulnan Brevan Howard’ın dijital varlık yatırım hedge fonu, sene başından bu yana 1 milyar dolardan fazla yatırım aldı.

Blockworks’ün konuyla ilgili bilgi sahibi olduğu belirtilen 4 kişiye dayandırdığı habere göre; yatırımların büyük kısmı fonun başlatıldığı yılın en başlarında geldi.

“Bu devasa derecede harika bir sonuç”

Kaynakların verdiği bilgiye göre ayrıca, BH Digital tarafından toplanan yatırımların değeri, Brevan Howard şirketinin bazı geleneksel hedge fonlarını bile geride bıraktı. Hatta bu kaynaklardan bir tanesi yaptığı yorumda, “Son dönemdeki sermaye yatırımlarının azığı düşünüldüğünde, bu gerçekten devasa derecede harika bir sonuç” yorumunu yaptı.

“Bu getiriler inanılmaz”

Birçok kripto paradan oluşan Brevan Howard Dijital Varlık Çoklu Strateji Fonu çıkarıldığı günden bu yana %4 ilâ %5’lik kayıplar yaşadı. Kaynaklardan biri, kayıpların en büyük sebebinin Terra LUNA çöküşüy ve onunla birlikte tetiklenen kripto borç verme platformlarının iflası olduğunu söyledi ve “Aslında bu getiriler piyasaya bakıldığında inanılmaz” yorumunu yaptı.

Analist sayısı 2 kat arttı

Çok yöneticili ve çok stratejili bir yaklaşım benimseyen bu hedge fonu, hem risk sermayesi tarzı işlemler hem de likit kripto paralar vasıtasıyla sınırlı ortaklı sermaye kullanıyor. BH Digital’in operasyonlarını Ocak ayından bu yana 60’tan fazla çalışan yönetiyor. Bu sayı daha önce 25’ti.

Şirketin stratejilerini, destekleyici analistler ve mühendisler ve yapılandırılmış portföy yöneticisi ekipler belirliyor. Departmanda ayrıca, tam zamanlı çalışan 20’den fazla blok zinciri mühendisi de bulunuyor.

Bilindiği üzere son yıllarda kripto para odaklı şirketlere de birçok yatırım yapan şirketin kurucusu Brevan Howard, Polygon’un da dahil olduğu birçok önemli kripto para projesine yatırımlar yapmıştı.

Brevan Howard Dijital Varlık Çoklu Strateji Fonu’nda sınırlı ortaklar, sadece geleneksel finansörleri destekleyen kuruluşlar da dahil olmak üzere, dünyanın en büyük ve en sofistike hedge fon yatırımcılarından oluşuyor.

“Brevan’a güvenmeyip kriptoculara mı güveneceğim?”

Blockworks’e haberle ilgili detay veren bir kaynak da şunları söyledi:

“Brevan’la ilgili en önemli şey de zaten bu… Sınırlı ortaklar… Bu fonun yeni çıkması onlar için çok önemli değil. Eğer bu yatırımı yapmak istiyorsam ben dünyanın en akıllı makro yatırımcılarından birine mi güveneceğim yoksa benim dilimi konuşmayan kriptonun yerlisi olanlara mı?”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl