Youtuber, yanlışlıkla anahtar kelimelerini gösterip kripto paralarını çaldırdı

Kripto para yatırımcılarının en çok korktuğu olaylardan biri de Brezilyalı bir Youtuber'ın başına geldi. Canlı yauında yanlışlıkla anahtar kelimelerini gösteren Youtuber 60 bin dolar çaldırdı. Hırsızlardan biri ise daha sonra pişman olup çaldığı paraları geri yolladı.

Brezilya’da blok zinciri tabanlı oyunlar konusunda yayınlar yapan bir Youtuber, çok büyük bir hata yaptı ve 60 bin dolarlık kripto para çaldırdı. Ivan Bianco ismindeki kişi canlı yayında yanlışlıkla cüzdanının anahtar kelimelerini paylaştı. Bunu gören bazı takipçiler ise dakikalar içinde Bianco’nun varlıklarını çalmayı başardılar.

Canlı yayında ağladı

86 binden fazla MATIC token ve çeşitli NFT’lerinin olduğu cüzdanındaki kriptoları kaybettiğini fark eden Bianco, canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı. Bianco, kayıplarını ve hikayenin gerçekliğini de Decrypt’e doğruladı.

Konuyla ilgili polise başvurduğunu da belirten Bianco, polisin konuyla ilgili fazla bilgi sahibi olmadığını bu yüzden de kendisine yardımcı olamadığını söyledi.

MATIC’ler geri geldi

Daha sonra Bianco’yu arayan hırsızlardan bir tanesi ise yaptıklarından pişman olduğunu belirtip çaldığı 86 bin adet MATIC token’ı geri gönderdi. Youtuber böylece en azından kayettiği varlıkların önemli bir bölümünü geri almış oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl