Brezilyalı ünlü futbolcunun adı kripto para dolandırıcılığına karıştı

Manchester United ve Porto gibi kulüplerin yanında Adana Demirspor forması da giyen ve bir dönem dünyaca ünlü bir futbolcu olan Anderson'un adı, kripto para dolandırıcılığına karıştı. Brezilya basınındaki haberlere göre Anderson, 8 kişiyle birlikte para aklamak ve dolandırıcılık suçlamasıyla savcıya ifade veriyor.

Kripto para dolandırıcılık olaylarına 33 yaşındaki dünyaca ünlü futbolcu Anderson’un da adı karıştı. Brezilya basınından Globo’nun haberine göre Anderson kapa para aklama iddiasıyla savcıya ifade veriyor.

8 kişilik grubun, borsadan yasa dışı olarak alınan bir meblağı aklamak için kripto para kullandığı iddia ediliyor. Polisin ise operasyona “Kripto şov operasyonu” adını verdiği belirtildi.

Avukatından açıklama: Çağrılmadık

2019 yılında, 31 gibi genç bir yaşta futbolu bırakan ve son oynadığı kulübün Adana Demirspor olduğu Anderson’la ilgili açıklamayı ise oyuncunun avukatı Julio Cezar Coitinho yaptı:

“Kimse bizi sorgulamak için çağırmadı ancak şu an için konuşmak zor. Devam eden bir soruşturma var. Anderson da her şeyin farkında”

Manchester United kariyeri başarılarla olan oyuncunun adının, 6,5 milyon dolarlık bir meblağın aklanmasıyla adının geçtiği belirtildi. Kripto parayla ilgili herhangi bir detay ise haberde yazılmadı.

 

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl