Brezilya’nın yeni başkanı Lula kripto paralara nasıl bakıyor? Seçim öncesi konuşmuştu

Brezilya'da başkanlık yarışını kıl payı kazanan Luiz Inacio Lula da Silva, kısaca Lula, kripto paralara olumlu yaklaşan bir kişi olarak biliniyor. Seçim konuşmalarında kripto paraların çok büyüdüğünü ve mutlaka devletin bu alana ilgi göstermesi gerektiğini belirten Lula, dijital varlıklar için küresel standartlar oluşturulması gerektiğini söylemişti.

Kripto para benimsenmesinin ciddi şekilde arttığı ve Bitcoin’in yanı sıra USDT’nin de ciddi şekilde kullanıldığı Brezilya’da Jair Bolsonaro’yu geçmeyi başaran Luiz Inacio Lula da Silva yeni başkan oldu.

Bolsonaro’ya göre sol görüşlü olan ve özellikle Amazon ormanlarının yerleşime açılmasına karşı çıkan Lula, kripto paralara da olumlu bakan bir politikacı olarak biliniyor. 2003 ilâ 2010 yılları arasında da Brezilya devlet başkanlığı görevinde bulunan Lula, seçim kampanyasında yaptığı konuşmalarda kripto paraların çok büyüdüğünü ve devlet ilgisini hak ettiğini belirtmişti.

Bu alanın mutlaka regüle edilmesi, kara para aklama ve diğer yasa dışı aktivitelerin de önlenmesi gerektiğini söyleyen Lula, “Dijital varlıklarda küresel standartları uygulamalı ve üzerine koymalıyız” demişti.

Ekibinde Binance danışmanı da var!

Lula’ya destek olan kişiler arasında önemli simalar da yer alıyor. Ülkenin merkez bankası eski başkanı Henrique Meirelles, seçim dönemi Lula’ya destek olmuştu. Meirelles, Eylül ayında da Binance için danışmanlık yapmaya başlamıştı. Meirelles’in seçimin kazanılmasıyla birlikte Lula’nın hükumetinde bir görev alabileceği de iddia ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl