Brian Kelly: Bitcoin’deki son düşüş uzun vadede çok sağlıklı

Para yöneticisi Brian Kelly, geçtiğimiz gün CNBC'ye verdiği demeçte Bitcoin'deki yaşanan son sert fiyat hareketinin uzun vadede çok sağlıklı olduğunu söyledi.

Bitcoin boğası Brian Kelly, geçtiğimiz gün CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin‘deki oynaklığın normal olduığunu söyledi. Kelly, ayrıca son düşüşün herkesin paniklemesinden kaynaklandığını belirtti.

Bitcoin, hafta başındaki rekor seviyesinden yüzde 44 oranında gerileyerek 11.000$’ın altına kadar düştü.

BK Capital Management’ın kurucusu, analist ve para yöneticisi Brian Kelly, CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda yaşanan son sert düşüşle ilgili, “Bu korku ve açgözlülük” dedi.

Kelly, şöyle devam etti:

“Kore’nin Bitcoin’i yasaklayacağı yönünde bazı söylentiler alıyorduk. Bu gibi söylentiler çok sık olur. Bu söylentiler sürü haline panik ve satışları da beraberinde getirir.”

Bitcoin’deki piyasa hareketi, en büyük Bitcoin platformlarından biri olan Coinbase’de iki saatten daha fazla süreyle alış ve satışların kapatılmasına da yol açtı.

Kelly, ayrıca bunun çok yeni bir teknolojiye sahip olduğunu ve bu nedenle Bitcoin ticaretiyle bir yılda 401(k)* paralarının bir kısmını ikiye katlamak isteyenler için uygun olmadığını söyledi.

Son olarak Kelly, uzun vadede bu dalgalanmanın çok sağlıklı bir piyasa hareketi olduğunu belirtti.

*401(k): ABD’de kullanılan bir yatırım şekli. Çalışanların maaşlarından yapılan kesintiler ve şirket katkılarından oluşur.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl