Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BRICS ülkeleri ortak bir dijital para birimi oluşturmayı düşünüyor

Rus Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev‘e göre, BRICS Finans Komitesi; Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS ülkeleri için ortak bir dijital para birimi geliştirmeyi düşünüyor. Çin’in Xiamen şehrindeki BRICS Zirvesi sırasında Dmitriev, gazetecilere yaptığı açıklamada, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın diğer ödeme araçlarına karşı kendi alternatifini geliştirebileceğini, bunun üzerine çalıştıklarını söyledi. ‘Dolar’ın ve diğer para birimlerinin yerini alabilir’ Dmitriev ayrıca, geliştirilmesi düşünülen dijital para biriminin üye ülkeler arasındaki ticarette kullanılan ABD Doları ve diğer...

Rus Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev‘e göre, BRICS Finans Komitesi; Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS ülkeleri için ortak bir dijital para birimi geliştirmeyi düşünüyor.

Çin’in Xiamen şehrindeki BRICS Zirvesi sırasında Dmitriev, gazetecilere yaptığı açıklamada, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın diğer ödeme araçlarına karşı kendi alternatifini geliştirebileceğini, bunun üzerine çalıştıklarını söyledi.

‘Dolar’ın ve diğer para birimlerinin yerini alabilir’

Dmitriev ayrıca, geliştirilmesi düşünülen dijital para biriminin üye ülkeler arasındaki ticarette kullanılan ABD Doları ve diğer para birimlerinin yerini alabileceğini de sözlerine ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl