Bitcoin fiyatı 3 ay sonra ilk kez 25 bin doların altına indi

Gün içinde düşüş yaşayan Bitcoin, pazartesi akşamı itibarıyla 25 bin doların altına indi. En son haziran ayında görülen bu seviyeye olan gidişat altcoin'leri daha sert etkiledi.

2015 bitcoin fiyatı

Bitcoin aylar sonra yeniden 25 bin doların altına indi. Son olarak haziran ayında Fed’in faiz kararında bu seviyeye inen Bitcoin daha sonra 32 bin dolara kadar yükselmiş ancak bu bölgede tutunamamıştı.

FTX etkisi mi?

Bitcoin’de yaşanan düşüşün akşam saat 23 civarı itibarıyla net bir sebebi bulunmuyor. Ancak yatırımcılar çarşamba günü FTX borsasının iflas davasında verilecek karar ile düşüş gelebileceği ihtimalini göz önünde bulunduruyor olabilirler.

Bilindiği üzere 13 Eylül günü iflas mahkemesi FTX’in elindeki kripto paraları satıp satamayacağına dair bir karar verecek. Piyasa, mahkemenin satışları onaylamasına kesin gözüyle bakıyor.

Bugün ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre FTX’in elinde 1.16 milyar dolarlık Solana, 560 milyon dolarlık Bitcoin, 192 milyon dolarlık Ether, 137 milyon dolarlık Aptos ve 119 milyon dolarlık XRP bulunuyor.

Uzmanlar FTX’in tüm 3.4 milyar dolara varan bu varlıkları kısa sürede elinden çıkarmasını beklemiyor. Mahkeme konuşmalarında daha önce haftalık olarak 100-200 milyon dolarlık satışlar yapılmasının planlandığı belirtiliyordu.

Altcoin’ler eridi

Bitoin’de görülen bu seviye altcoin’lerde de çok ciddi düşüşler getirdi. Haberin yazıldığı dakikalarda Ether 1540, Litecoin 58, MATIC 0.49, XRP 0.46, DOGE 0.05 ve DOT ise 3.34 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl