Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BTC-e mağdurları dikkat: Sitedeki coin’leriniz geri verilebilir

2011 yılından bu yana faaliyette olan ve güvenilir bir Bitcoin borsası olarak bilinen BTC-e, birden kapanarak Mt. Gox ile aynı sonu yaşamış ve kullanıcılarını mağdur etmişti. BTC-e’nin sahibi olduğu iddia edilen ve BTC-e üzerinden 4 milyar Dolar’lık bir parayı aklamakla suçlanan 38 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik, Yunanistan’da Yunan polislerince yakalanmıştı. Bitcoin borsası BTC-e’nin yetkilileriyle ilişkili olduğu bilinen bir forum hesabı, sitenin ABD federal hükümeti tarafından ele geçirilmesinden günler sonra bir açıklama yaptı. Bitcoin Talk forumu (BTC-e’nin resmi Twitter hesabından...

2011 yılından bu yana faaliyette olan ve güvenilir bir Bitcoin borsası olarak bilinen BTC-e, birden kapanarak Mt. Gox ile aynı sonu yaşamış ve kullanıcılarını mağdur etmişti.

BTC-e’nin sahibi olduğu iddia edilen ve BTC-e üzerinden 4 milyar Dolar’lık bir parayı aklamakla suçlanan 38 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik, Yunanistan’da Yunan polislerince yakalanmıştı.

Bitcoin borsası BTC-e’nin yetkilileriyle ilişkili olduğu bilinen bir forum hesabı, sitenin ABD federal hükümeti tarafından ele geçirilmesinden günler sonra bir açıklama yaptı.

Bitcoin Talk forumu (BTC-e’nin resmi Twitter hesabından link verildi) üzerinden yapılan açıklamada, borsanın yetkilileri tarafından mağdur olan kullanıcıların coin’lerinin geri ödeneceği sözü verildi.

‘Herkese coin’leri iade edilecek’

Açıklamada şöyle denildi:

“Bizi gömecek herkese, borsanın her zaman güven içinde çalıştığını ve buna cevap vermeye hazır olduğumuzu hatırlatacağım. Coin’ler herkese iade edilecek!”

Açıklamada ayrıca sitenin tüm ekipmanlarının ve veri tabanlarının ABD tarafından ele geçirildiği doğrulandı.

Öte yandan Vinnik’in BTC-e’nin bir çalışanı olduğu yönündeki iddialar reddedildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Resmi beyan – Alexander asla borsanın baş sorumlusu ya da çalışanı değildi.”

ABD Adalet Bakanlığı ise Vinnik’i suçlarken ondan BTC-e’nin sahibi olarak bahsetmişti.

Borsanın bildirisinde, önümüzdeki iki hafta içerisinde daha fazla bilgi verileceği kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl