Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Federal hükümeti, BTC-e’nin alan adına el koydu

ABD Federal Hükümeti, milyarlarca dolar para aklandığı öne sürülen Bitcoin borsası BTC-e’nin alan adına el koydu. Geçtiğimiz günlerde Alexander Vinnik adlı Rus vatandaşının yaklaşık 4 milyar Dolar’ı sahibi olduğu BTC-e üzerinden akladığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından sitenin geleceği de belirsiz kalmıştı. Alan adının ele geçirilmesi, sitenin kalıcı olarak (veya en azından süresiz olarak) kapatılacağı yönünde güçlü endişeler oluşturdu. Sitedeki hesaplar inceleme altında Kara para aklama, uyuşturucu ticareti veya başka bir yasadışı faaliyet amacıyla kullanıldığından şüphelenilen sitedeki hesaplar üzerinde ABD’li yetkililer incelemelerini...

ABD Federal Hükümeti, milyarlarca dolar para aklandığı öne sürülen Bitcoin borsası BTC-e’nin alan adına el koydu.

Geçtiğimiz günlerde Alexander Vinnik adlı Rus vatandaşının yaklaşık 4 milyar Dolar’ı sahibi olduğu BTC-e üzerinden akladığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından sitenin geleceği de belirsiz kalmıştı.

Alan adının ele geçirilmesi, sitenin kalıcı olarak (veya en azından süresiz olarak) kapatılacağı yönünde güçlü endişeler oluşturdu.

Sitedeki hesaplar inceleme altında

Kara para aklama, uyuşturucu ticareti veya başka bir yasadışı faaliyet amacıyla kullanıldığından şüphelenilen sitedeki hesaplar üzerinde ABD’li yetkililer incelemelerini sürdürüyorlar.

Tüm suçlamaları reddetti

Öte yandan ABD, şu an Yunanistan’da tutulan Vinnik’in iadesini istedi. İsmini vermek istemeyen bir yetkili, Vinnik’in kendisine yöneltilen suçlamaların tümünü reddettiğini kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl