Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avustralyalı bir Bitcoin yatırımcısı, BTC-e’de 430 bin Dolar kaybetti

Avustralyalı bir kripto para birimi yatırımcısı Jack Kingston, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) kontrolü ele aldıktan sonra BTC-e’de 430 bin Dolar değerinde Bitcoin kaybettiğini iddia etti. Kingston, ABD hükümetinin borsadaki tüm kullanıcıları suçlu olarak gördüğünü ve paralarına el koyduğunu söyledi. Avustralyalı yatırımcı, kendisiyle yapılan röportajda, borsada yaptığı işlemlerin tamamının yasal olduğunu belirtti. Kingston ayrıca, daha önce Poloniex‘te işlem yaptığını ancak bu borsayla müşteri desteği konusunda problem yaşamasından sonra BTC-e’ye geçtiğini ve BTC-e’deki deneyimlerinin oldukça iyi olduğunu ifade etti. Sitedeki fonlarının tamamen...

Avustralyalı bir kripto para birimi yatırımcısı Jack Kingston, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) kontrolü ele aldıktan sonra BTC-e’de 430 bin Dolar değerinde Bitcoin kaybettiğini iddia etti.

Kingston, ABD hükümetinin borsadaki tüm kullanıcıları suçlu olarak gördüğünü ve paralarına el koyduğunu söyledi. Avustralyalı yatırımcı, kendisiyle yapılan röportajda, borsada yaptığı işlemlerin tamamının yasal olduğunu belirtti.

Kingston ayrıca, daha önce Poloniex‘te işlem yaptığını ancak bu borsayla müşteri desteği konusunda problem yaşamasından sonra BTC-e’ye geçtiğini ve BTC-e’deki deneyimlerinin oldukça iyi olduğunu ifade etti.

Sitedeki fonlarının tamamen yasal yollarla edinildiğini kaydeden Kingston, FBI ile iletişim kurarak parasını geri almayı ümit ediyor.

BTC-e’nin geçtiğimiz günlerde hesap ve cüzdanlara yeniden erişmesi ve şu anda veri ile bilanço incelemesini sürdürmesi, Kingston’un FBI’a ulaşmak zorunda kalmayacağını gösteriyor.

BTC-e’de ne olmuştu?

38 yaşınaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik, 4 milyar Dolar kara parayı Bitcoin üzerinden aklamak suçuyla tüm dünyada bir süredir aranıyordu. Vinnik, geçtiğimiz haftalarda Yunanistan’da tatilini sürdürdüğü sırada yakalandı. Vinnik’in bu parayı BTC-e adlı borsa üzerinden akladığı tespit edildi. ABD hükümeti, bunun üzerine borsaya sızarak alan adını ele geçirdi. Siteye o günden beri ulaşım sağlanamadı. ABD’li yetkililer, borsa üzerindeki incelemelerini sürdürüyor ve bu olayla ilişkili olan hesapları tek tek araştırıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl