Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BTC-e’ye 1 gündür ulaşılamıyor! Yeni bir Mt. Gox vakası mı?

Dünyanın en büyük Bitcoin borsaları arasında yer alan BTC-e.com’a 1 gündür ulaşım sağlanamıyor. Borsa, siteye erişim sağlanamamasıyla ilgili gelen şikayetler üzerine resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapılarak, plan dışı bir veri merkezi bakımı gerçekleştirildiğini, bu süreçte siteye erişim sağlanamayabileceği belirtildi. Bu duyuru sonrası birkaç saat içerisinde yeni bir duyuru yapıldı ve bu yeni duyuruda, veri merkezinde yaşanan sorunu şirket mühendislerinin hala araştırdığını ve kısa süre içerisinde çevrimiçi olmayı umdukları bildirildi. 17 saattir hiçbir ses yok Site son duyurusunu yaklaşık...

Dünyanın en büyük Bitcoin borsaları arasında yer alan BTC-e.com’a 1 gündür ulaşım sağlanamıyor.

Borsa, siteye erişim sağlanamamasıyla ilgili gelen şikayetler üzerine resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapılarak, plan dışı bir veri merkezi bakımı gerçekleştirildiğini, bu süreçte siteye erişim sağlanamayabileceği belirtildi.

Bu duyuru sonrası birkaç saat içerisinde yeni bir duyuru yapıldı ve bu yeni duyuruda, veri merkezinde yaşanan sorunu şirket mühendislerinin hala araştırdığını ve kısa süre içerisinde çevrimiçi olmayı umdukları bildirildi.

17 saattir hiçbir ses yok

Site son duyurusunu yaklaşık olarak 17 saat önce yaptı. Bu duyuruda ise plan dışı bakımın halen sürdüğü bildirilerek özür dilendi.

Siteden 17 saattir henüz başka bir ses çıkmadı ve hiçbir açıklama yapılmadı.

Siteden 66.000 Bitcoin’in çıktığı iddia ediliyor

Siteye ait cüzdanlardan değeri yaklaşık olarak 169 milyon Dolar olan 66 bin Bitcoin’in çıktığı iddia ediliyor. Bunun bir hacker saldırısı ya da kara para aklama operasyonu olabileceği belirtiliyor. Tam 1 gündür siteye ulaşılamaması BTC-e.com üzerindeki şüpheleri gittikçe arttırıyor.

BTC-e.com, en eski Bitcoin borsalarından biri. 2011 yılın kurulan Rus menşeili site, güvenilir bir borsa olarak biliniyordu.

Uzmancoin.com olarak Bitcoin’lerinizin her zaman kendi kontrolünüzde olmasını öneririz. Bitcoin’lerinizi Bitcoin borsalarında veya online cüzdanlarda değil fiziksel cüzdanlar gibi private key’inizin sizin kontrolünüzde olduğu ortamlarda saklamalısınız.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl