BTC, ETH, XRP, ADA ve DOGE fiyat analizi – 8 Şubat 2022

Bitcoin: BTC/USDT

Günlük destek seviyesinden tepkisini alarak orta – uzun vadedeki düşüş trendinin düzeltmesini yapan fiyat hareketi, 44000 – 45500 direnç bölgesine kadar geldi. Fiyat hareketi, bu bölgenin üstünde günlük mum kapanışı ile konsolide olur ise yükseliş trendi tekrar başlayabilir. Tekrar düşüş hareketi başlar ise 38855 ve 35000 destek seviyeleri takip edilebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ether: ETH/USDT

Günlük grafikte takip ettiğimiz CYPHER formasyonundan tepkisini alan fiyat hareketi, yükselişini yaparak formasyonun 1. hedefini aldı. Orta – uzun vadede halen düşüş trendinde olan grafikte 3585 direnç seviyesinin üstünde mum kapanışı olur ise yükseliş trendi başlar. Mevcuttaki direnç seviyesinden tepki alır, tekrar düşüş başlar ise 2813 ve 2400 destek seviyeleri takip edilebilir.

Ether grafiği: ETH/USDT

XRP: XRP/USDT

Günlük takip ettiğimiz grafikte üçgen formasyonun kırılımı ile birlikte tüm direnç seviyelerindeki hedeflerimiz geldi. Eğik destek seviyesinin de üstünde hacimli bir mum kapanışı yapan grafikte 0.9114 “order block” bölgesinden tepkisini aldı. Fiyat hareketi, bu bölgenin üstünde mum kapanışı ile konsolide olursa tekrar yükseliş trendi başlar. Bölgeden tepki ile satışlar devam eder ise 0.8020 ve 0.6967 destek seviyeleri izlenmeli.

XRP grafiği: XRP/USDT

Dogecoin: DOGE/USDT

Günlük grafikte Alçalan Takoz formasyonun içerisindeki fiyat hareketi, belirttiğimiz destek seviyesinden tepki alarak yükselişe başladı ve yeni bir yüksek seviye oluşturmadan direnç seviyesinden tepkisini aldı. Düşüşlerde 0.1518 ve 0.1325 destek seviyeleri takip edilmeli. Yükselişler devam eder, 0.1940 seviyesinin üstünde mum kapanışı olur ise tekrar yükseliş trendi başlar.

Dogecoin grafiği: DOGE/USDT

Cardano: ADA/USDT

4 saatlik grafikte Simetrik Üçgen formasyonu yukarı yönlü kırılarak 1.206 direnç bölgesinden tepki aldı. Orta vadede yeni bir yüksek seviye oluşturan fiyat hareketinin yükseliş trendini doğrulaması için bir yüksek seviye daha oluşturması gerekiyor. Düşüşlerde 1.121 ve 1.021 destek seviyeleri takip edilebilir. Yükselişlerde 1.316 direnç seviyesi takip edilmeli.

Cardano grafiği: ADA/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl