BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA fiyat analizi – 11 Mart 2022

Bitcoin: BTC/USDT

Orta vadede Yatay trend içindeki fiyat hareketi Harmonik GARTLEY Pattern oluşumu içerisinde. Fiyat hareketi düşüş yaşar ise 34915 seviyesinden alım fırsatı takip edilebilir. 32000 seviyesinin altında mum kapanışı olur ise 28000 seviyesine kadar düşüş devam edebilir. Yükselişlerde orta vadede 44500 direnç bölgesi hala kırılamadı. Bu bölge kırılır ise orta vadede yükseliş trendi başlar.

btc usdt grafik fiyat analizi
Bitcoin grafiği: BTC/USDT (TradingView)

Ether: ETH/USDT

Orta vadedeki yatay trend devam ederken fiyat hareketi düşüşlerde Harmonik BUTTERFLY Pattern oluşumunu tamamlayabilir, yükselişlerde ise Harmonik BAT Pattern oluşumunu tamamlayabilir. 2320 destek bölgesi kırılır ise 2098 seviyesinde oluşumunu tamamlayan Butterfly Pattern’den alım fırsatı takip edilebilir. Yükseliş olur ise 2834 ve 2978 direnç bölgeleri hedef olarak takip edilmeli. Orta vadede 3160 üstünde mum kapanışı görülür ise yükseliş trendi onaylanmış olur.

ETH grafik teknik fiyat analizi
Ethereum grafiği: ETH/USDT (TradingView)

XRP: XRP/USDT

Yatay trenddeki fiyat hareketi, 0.7754 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı yapar ise 0.9114 direnç seviyesine kadar ilerleyebilir. Bu seviye üstünde mum kapanışı görülür ise yükseliş trendi onaylanmış olur. Düşüşlerde 0.7030 destek bölgesi önemli. Bu bölge aşağı yönlü kırılır ise 0.6429 dan alım fırsatı takip edilebilir.

XRPUSDT grafik teknik fiyat analizi
XRP grafiği: XRP/USDT (TradingView)

Dogecoin: DOGE/USDT

Uzun vadede Alçalan Takoz formasyonunun destek bölgesinde oluşan CYPHER Formasyonu 1. hedefini aldı. Tekrar destek bölgesine kadar inen fiyat hareketi kısa vadede yükseliş trendi başlatması için 0.1346 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı yapması gerekiyor. Bu bölgenin üstünde görülecek mum kapanışı 0.1465 ve 0.1747 direnç bölgelerini hedef olarak belirleyebilir. Düşüşlerde 0.1065 destek bölgesi çok önemli. Bu seviyenin altında mum kapanışı olur ise 0.0873 seviyesine kadar düşüş devam edebilir.

DOGE USDT grafik teknik fiyat analizi
Dogecoin grafiği: DOGE/USDT (TradingView)

Cardano: ADA/USDT

Orta – uzun vadedeki düşüş trendi içersinde olan fiyat hareketi, düşüşe devam eder ise 0.746 destek bölgesi kritik önemde olacak. Bu bölgenin altında mum kapanışı görülür ise 0.686 destek bölgesine kadar düşüş olur. Yükseliş için öncelikle Eğik Direnç kırılıp üstünde mum kapanışı olması gerekiyor ve 0.993 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı olmalı. Bu seviyenin üstünde mum kapanışı olur ise 1.114 seviyesine kadar yükseliş devam edebilir.

ADA USDT grafik teknik fiyat analizi
Cardano grafiği: ADA/USDT (TradingView)

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl