BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA fiyat analizi – 21 Aralık 2021

Bitcoin: BTC/USDT

4 saatlik grafikte Alçalan Takoz formasyonu oluşturan fiyat hareketi, formasyonu kırıp üstünde mum kapanışı yaptı. Aynı zamanda 1 saatlik grafikte Çift Dip formasyonunun boyun çizgisinin de kırılımı ile yükseliş hareketi desteklendi. Hem Takoz formasyonun hem de Çift Dip formasyonunun hedefi 50125 – 51000 bölgesi. Bu seviyelerden gelebilecek satış baskısı ile tekrar bir düşüş gerçekleşebilir. Düşüş olur ise 47000 ve 45670 destek seviyelerinden alım fırsatı takip edilebilir. Orta uzun vadede tekrar yükseliş trendine girebilmesi için 52666 direnç bölgesinin üstünde günlük mum kapanışı takip edilmeli.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

4 saatlik grafikte yatay seyrini sürdüren fiyat hareketi, 4113 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı yapar ise Harmonik BAT Pattern oluşumunun tamamlandığı ve aynı zamanda da güçlü direnç bölgesi olarak takip ettiğimiz 4394 – 4500 bölgesine kadar yükselişini sürdürebilir. Bu seviyeden satış baskısı gelir ise direnç olarak takip ettiğimiz 4113 bölgesi artık destek olarak takip edilip alım fırsatı gözlemlenebilir. Yükseliş devam etmez düşüş başlar ise 3800 ve 3676 destek seviyeleri takip edilmeli.

Ethereum grafiği: ETH/USDT

XRP: XRP/USDT

Günlük grafikte takip ettiğimiz Harmonik GARTLEY Pattern oluşumunu tamamladıktan sonra 1. hedefini alp tekrar bir düzeltme hareketi başlamıştı. 1. hedefini aldığı seviyeye tekrar gelen fiyat hareketi, 1.0150 direnç seviyesine kadar yükselişini devam ettirebilir. Bu seviyeden sonra yapacağı düzeltme hareketinin derinliği çok önemli. 0.8900 seviyesinden satış baskısı gelir ise 0.7690 ve 0.7010 Destek seviyeleri takip edilip alım fırsatı gözlemlenmeli.

XRP grafiği: XRP/USDT

Dogecoin: DOGE/USDT

Günlük grafikte Düşen Kanalın içindeki fiyat hareketi geçtiğimiz haftadaki sert yükselişe rağmen belirttiğimiz 1.1940 direnç bölgesinin üstünde mum kapanışı yapamadı ve tekrar ana destek bölgesi olarak takip ettiğimiz 0.1591 seviyesine kadar geriledi. Bu bölgesinin altında mum kapanışı olur ise Düşen Kanalın destek bölgesi olan 0.1310 seviyesine kadar düşüş devam edebilir. Tekrar yükseliş trendinin başlaması için 0.1910 seviyesinin üstünde günlük mum kapanışı takip etmemiz gerekiyor. Bu seviyenin üstündeki mum kapanışı 0.2379 ve 0.3000 seviyesine kadar yükselişi beraberinde getirebilir.

Dogecoin grafiği: DOGE/USDT

Cardano: ADA/USDT

Uzun vadedeki düşüş trendini devam ettiren fiyat hareketi, son hafta yatay hareketini sürdürmeye devam ediyor ve Alçalan Üçgen formasyonu oluşturdu. Aynı zamanda göstergelerimizdeki pozitif uyumsuzluk da dikkat çekici. Fiyat hareketi, formasyon yukarı yönlü kırılıp üstünde mum kapanışı olursa 1.496 direnç bölgesine kadar yükselişini devam ettirebilir. Bu bölge 2. kez test edileceğinden tepki ile karşılaşıp bir miktar düşüş gözlemlenebilir. 1.157 destek bölgesinin altında mum kapanışı olur ise 1.020 destek bölgesine kadar düşüş devam edebilir.

Cardano grafiği: ADA/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl