BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA fiyat analizi – 31 Aralık 2021

Bitcoin: BTC/USDT

Orta – uzun vadede 52061 direnç bölgesinden tepkisini alarak düşüş yaşayan fiyat hareketi saatlik grafikte çift tepe formasyonu oluşturarak düştü. Boyun çizgisi kırıldıktan sonra hedefini alan fiyat hareketi 45500 destek bölgesinden tepkisini aldı. Saatlik grafikte TOBO formasyon oluşumunu da tamamlayan grafik boyun çizgisinin kırılımı ve üstünde mum kapanışı ile birlikte yükselişini hızlandırabilir. Hedef olarak 49500 seviyesi takip edilebilir, bu seviye aynı zamanda 2618 patterni ile satış baskısının gelebileceği bir direnç seviyesidir. Orta – uzun vadede 52000 üstünde hacimli bir mum kapanışı olmadığı sürece satış baskısı devam eder. Yatay trend devam eder ise belirttiğimiz direnç seviyelerinden satış, destek seviyelerinden de alış fırsatı takip edilebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

Orta – uzun vadede belirttiğimiz 4148 direnç bölgesinden satış baskısı ile ana destek bölgesi olarak belirttiğimiz 3676 bölgesine kadar düşüşünü sürdüren fiyat hareketi, bu bölgede tutunarak tepki aldı. Yükselişlerde 3893 direnç seviyesi ile 4148 direnç bölgesi önemli. 4148 bölgesinin üstünde hacimli bir mum kapanışı olmadığı sürece düşüşler devam edecektir, bu bölgenin üstünde hacimli mum kapanışı görülür ise 4500 seviyesine kadar yükseliş devam edebilir.

Ethereum grafiği: ETH/USDT

XRP: XRP/USDT

Günlük grafikte takip ettiğimiz Harmonik GARTLEY Pattern yükseliş yönünde 2 hedefini de almıştı. Daha sonra yükselen kanal içindeki hareketini devam ettiren fiyat hareketi, kanalın direnç seviyesinden satış baskısı yiyerek kanalın destek seviyesine kadar düşüşünü sürdürdü. Destek seviyesinden tepki alan fiyat hareketi eğer kanalı aşağı yönlü kırmayıp yükselişine devam eder ise 0.8964 direnç seviyesine kadar yükselişini sürdürebilir. 1.0150 seviyesinin üstünde mum kapanışı olmadığı sürece hala orta – uzun vadede düşüş trendi devam eder.

XRP grafiği: XRP/USDT

Dogecoin: DOGE/USDT

Günlük grafikte yatay trendde Düşen Kanal içindeki fiyat hareketi kanal içinde Harmonik BAT Pattern oluşumu içersindeydi ancak belirttiğimiz 0.1940 direnç bölgesinden 2 sefer satış baskısı ile kırılımı gerçekleştiremedi. 0.1590 destek seviyesinden tepkisini alarak yükselişini başlatan fiyat hareketi, eğer 2 sefer kıramadığı 0.1940 direnç bölgesini kırar ve üstünde mum kapanışı yapar ise Harmonik BAT Pattern oluşumunun tamamlandığı 0.2777 direnç bölgesine kadar yükselişini sürdürebilir. Düşüşlerde 0.1590 destek seviyesi aşağı yönlü kırılır ise 0.1310 destek seviyesi takip edilmeli.

Dogecoin grafiği: DOGE/USDT

Cardano: ADA/USDT

4 saatlik grafikte Alçalan Üçgen formasyon oluşumunun kırılımı ve üstünde mum kapanışı yapması ile 1. hedefini alan fiyat hareketi, yükseliş devam etseydi 1.643 direnç seviyesinde 2. hedefini de alacaktı. Satış baskısı ile 1.307 Destek seviyesine kadar geri çekilmenin yaşandığı grafikte belirttiğimiz bu Destek seviyesinden tepkisini alan grafik yükselişlerde 1.491 ve 1.643 hedefi ile takip edilmeli. Düşüş devam eder ise 1.307 ve 1.191 destek seviyeleri izlenmeli.

Cardano grafiği: ADA/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl