BtcTurk’ten Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine destek

Türkiye'nin lider kripto para borsası BtcTurk, Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesine destek olmak için bir kampanya başlatıyor.

Türkiye’nin işlem hacmi ve kullanıcı sayısı ile en büyük kripto para borsası BtcTurk, Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesine destek oluyor.

BtcTurk Pazarlama Müdürü Eda Elif Özbek, Ekotürk TV’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış yapabilmeleri için BtcTurk internet sitelerinde bir sayfa hazırlandığını ve BtcTurk’ün de ilk etapta kampanyaya 100 bin TL bağışlayarak destek olacağını bildirdi. Ayrıca Özbek, platformun bu taahhüdü kullanıcılar bağış yaptıkça 250 bin TL’ye kadar çıkaracağını açıkladı.

“Çok zor günler yaşıyoruz. BtcTurk olarak Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine destek olmak istiyoruz.” diyen Özbek, “Bu doğrultuda Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış yapabilmeleri için internet sitemizde bir sayfa hazırladık. Şirket olarak kampanyaya ilk etapta 100 bin TL ile destek oluyoruz. Diğer yandan kullanıcılarımız bağış yaptıkça bu taahhüdü 250 bin TL’ye çıkaracağız. Kullanıcılarımızı da bu desteğe davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Özbek, fiyat düşmesine karşın Bitcoin’e olan ilginin arttığını ve bu durumun kendilerini şaşırttığını aktardı. Özbek, “Son aylarda kullanıcılarımızın ilgisi, sanki Bitcoin fiyatı artıyormuşçasına artış gösterdi. Bu belki ekonomik göstergeler, belki son zamanlarda temasa karşı duyduğumuz güvensizlik hissi, belki bütün topluluk olarak Bitcoin’in varoluş sebebini çok iyi anlatmamızdan kaynaklanıyor. Platformda şu anda 765 bin kullanıcımız var. İlk defa üye olan kullanıcılarımızın işlem yapma sayısı arttı. Mobil uygulamamız 300 bin indirmeyi geçti. Bu anlamda da ilginin arttığını görüyoruz. Twitter’da 2020’nin başından itibaren sadece Türkiye’de Bitcoin ile ilgili 680 bin tweet atılmış. Tüm Bitcoin’e ilginin arttığını gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Türk Lirası çekim ücretleri sıfırlandı

Öte yandan BtcTurk, koronavirüs salgının Türkiye’de ortaya çıktığı ilk günlerde kullanıcılara bir müjde vererek Türk Lirası çekim ücretlerinin geçici olarak sıfırlandığını duyurmuştu. Borsadan bugün yapılan açıklamada ise bu ücretin süresiz olarak kaldırıldığı açıklandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl