Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: “Regülasyonu destekliyoruz”

ozgur-guneri

“Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz.” diyerek konuyla ilgili gelişmelerin ve Türkiye’deki durumun bakanlıkça yakından takip edildiğini bildirmişti. Açıklamada ayrıca Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer ilgili kurumlarla iş birliği hâlinde çalışma yürütüldüğü kaydedilmişti.

Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri, bakanlıktan yapılan bu açıklamayı değerlendirdi.

Güneri, kripto para sektörü ile ilgili Bakanlığın yaptığı açıklamayı olumlu bulduklarını belirterek “BtcTurk olarak kurulduğumuz günden bu yana bir düzenlemeye tabi gibi çalışmayı sorumluluğumuz olarak gördük. Uluslararası ve ulusal finans kurumlarının küresel olarak kabul görmüş çalışma prensipleri çerçevesinde, kullanıcı ve paydaşlarımıza şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde kripto paralara erişim sağlıyoruz. Uzun yıllar düzenlenmiş finansal hizmetler alanında ve/veya düzenleyici kurumlarda çalışmış tecrübeli ekibimizle regülasyonlara yıllardır hazır durumdayız. Ekibimiz, altyapımız ve geçen 8 yıl içerisinde biriktirdiğimiz tecrübemizle Türkiye ekonomisinin dijitalleşmesine ve İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisine katma değer sağlayacak kripto para sektöründe yapılacak düzenlemeler, Türkiye’nin bu sektörde önemli oyunculardan biri olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl