BTS ile problem yaşayan kripto para borsasına Singapur’da yaptırım

Singapur’un finansal piyasaları düzenleyen kurumu MAS, Army Coin adındaki bir kripto parayı, Güney Koreli ünlü K-pop grubu BTS ile ilişkili göstererek tanıtan Bitget’in ülkedeki faaliyetini askıya aldı.

Financial Times’ın haberine göre Bitget, Ekim ayında BTS grubunun ajansı Hybe tarafından adını grubun coşkulu hayranları BTS ARMY’den alan Army Coin’in tanıtımından dolayı, yasal işlem başlatmakla tehdit edildi.

Platform, ARMY’yi BTS üyelerine ömür boyu finansal destek sağlamanın bir yolu olarak tanıtmıştı. Hybe ise kripto paranın BTS ile hiçbir bağlantısı bulunmadığını söyledi.

Bitget, Army’yi böyle tanıttı

Kasım ayı sonuna kadar Bitget, Singapur’da hala faaliyet gösteriyordu ve web sitesinde Singapur’un finans otoritesi MAS tarafından onaylandığına dair ibare vardı. Yakın zaman önce MAS logosunu sitesinden kaldıran şirket, Singapurlu kullanıcıların uygulamaya ve web sitesine erişimlerini de engelledi.

Army Coin, daha sonra CoinTiger’da listelenmeye başladı. CoinTiger da söz konusu kripto parayı tanıtırken BTS ile ilişkili olduğunu iddia etti.

Bitget, 2018 yılında Singapur’da kuruldu. Borsa, ünlü İtalyan futbol takımı Juventus’un forma sponsoru ve dünya çapında 1.5 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl