Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu hafta gerçekleşecek en önemli 3 altcoin olayı

Önümüzdeki günlerde Wanchain'de (WAN) hard fork'tan Chainlink'in (LINK) Bitstamp üzerinde listelenmesine kadar 3 bilinen altcoin'i ilgilendiren önemli gelişmeler yaşanacak.

Bitcoin, geçen hafta olduğu gibi bu haftaya da iyi bir başlangıç yaptı. Piyasa değeriyle lider kripto para, haftanın ilk günü 11 bin 840 dolara ulaştı. Fiyattaki yükselişin yanı sıra, kripto paranın piyasa payı da son bir haftada yüzde 58’lerden yüzde 60’a yaklaştı. Para, altcoin’lerden Bitcoin’e geçerken altcoin’lerin fiyatlarında düşüşler görüldü. Ether, geçen haftaya oranla yüzde 2.5 değer kaybederken Binance Coin ise 30 doların altına sarktı. İlk 10 içinde geçen haftaya göre en büyük düşüş ise yüzde 8.5 ile Polkadot’ta.

Bitcoin ve altcoin piyasalarının durumu genel olarak böyleyken önümüzdeki günlerde meydana gelecek gelişmelerle bazı altcoin‘lerin fiyatlarında daha fazla hareketlilik görülmesi olası. Peki bu hafta neler var? İşte derlediklerimiz:

Wanchain (WAN) hard fork’a gidiyor

Merkezi olmayan finans dünyasını birbirine bağlayan bir altyapı olmayı hedefleyen Wanchain’de Perşembe günü bir hard fork var. “Mars” adı verilen ve 22 Ekim TSİ 03.00‘de gerçekleşecek olan hard fork, 2019 yılının Aralık ayındaki “Mercury” hard fork’undan sonraki en önemli güncelleme olarak görülüyor.

Zcoin’de (XZC) Lelantus denemeleri

2016 yılında piyasaya sürülen gizlilik odaklı bir kripto para olan Zcoin (XZC), geçtiğimiz ay ilk blok ödülü yarılanmasını (halving) yaşamış, blok ödülleri 25 XZC’den 12.5 XZC’ye düşmüştü. Bu büyük kilometre taşının ardından Zcoin’de şimdi önemli bir güncelleme iyice yaklaştı.

Zcoin’e “Lelantus” adı verilen yeni bir gizlilik protokolü, bugün testnet aşamasına geçiyor. Lelantus, Zcoin’de devreye alındığında kripto parada yüksek derecede anonimlik, daha iyi performans sunulacağı, işlem boyutlarının da düşeceği belirtiliyor.

Chainlink (LINK) Bitstamp’te listeleniyor

Bitstamp, geçen ay 25 kripto parayı listelemek için incelediğini açıklamıştı. Burada yer alanlardan biri de Chainlink’ti (LINK). En büyük kripto paralardan biri olan LINK, bugün Bitstamp’te listelenecek. Dün, LINK için para yatırma ve çekme işlemleri devreye alınmıştı.

Bitstamp, 2011 yılında faaliyete geçen köklü bir kripto para borsası. Lüksemburg merkezli borsa, son 24 saatte 125 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl