Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu hafta izlenecek en önemli 4 altcoin olayı

Bu hafta fiyat performansı bakımından bekleneni veremeyen IOTA'dan popüler DeFi platformu Compound'a (COMP) kadar dört ayrı altcoin için önemli gelişmeler var.

bitcoin ethereum litecoin ripple monero kripto para

IOTA (IOTA) – Chrysalis test ağı başlatılıyor

IOTA Vakfı, bugün yaptığı açıklamada Chrysalis (IOTA 1.5) test ağının 14 Aralık’ta başlatılacağını bildirdi. Chrysalis, ağı IOTA 2.0 (Coordicide olarak da adlandırılıyor) faaliyete geçmeden önce kurumsal kullanıma hazır hale getirecek bir dizi önemli güncellemeyi kapsıyor. Bu ara adımın IOTA’nın ölçeklenebilirliğini artırıp yeni özellikler eklerken Coordicide’a geçişi çok daha sorunsuz hâle getirmesi bekleniyor.

Compound (COMP) – COMP dağıtım oylaması

Kullanıcıların faiz getirisi elde etmeleri için kripto varlıklarını kredi olarak kullandırmaya veya borç almaya olanak tanıyan bir DeFi platformu olan Compound’da (COMP), DAI likidasyonundan zarar gören kullanıcılara COMP dağıtımı oylaması, bugün sona erecek. Oylama geçerse COMP token’larıyla 6 milyon 817 bin dolarlık ödeme yapılacak. Şu anda oylamada lehte 177,935 oya karşı aleyhte 326,488 oy var. Dengelerin değişmesi için süre daralıyor.

Orion Protocol (ORN) – Ana ağa geçiş

Kripto para piyasasındaki tüm likiditeyi tek bir merkezi olmayan platformda toplamayı amaçlayan DeFi projesi Orion Protocol’de Orion Terminal’in ana ağının ilk aşaması 15 Aralık Salı günü yayına girecek. Kuşkusuz bu proje için tarihi bir gün olacak. Temmuz ayından bu yana piyasalarda işlem gören Orion Protocol’ün ORN token’ı ana ağ lansmanı yaklaşırken yükseliş trendine girdi. Kasım ayının son haftasında 1.74 dolardan işlem gören ORN, geçen hafta neredeyse 4 dolara ulaştı ve bugün 3 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Aion (AION) – Hard fork

Aion’da 16 Aralık Çarşamba günü önemli bir hard fork gerçekleştirilecek. Bu zorunlu hard fork ile ağın karşılaştığı problemlerin çözümü ve performansın artırılması için çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler devreye alınacak.

AION, yüzde 50’lik fiyat artışıyla 2020 yılında beklentilerin gerisinde kaldı. Hard fork’un fiyatta bir katalizör etkisi yaratıp yaratmayacağı önümüzdeki günlerde görülecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl