Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Altcoin’lerde bu hafta öne çıkan 5 gelişme: XRP, XVG, ENJ, EGLD, MAPS

crypto-currency-coin

Verge (XVG) – Halving

Gizlilik temelli bir kripto para olan Verge’de (XVG) yaklaşık 6 aylık aranın ardından bir başka blok ödülü yarılanması (halving) daha gerçekleşecek. Blok ödülleri, 200 XVG’den 100’e düşürülecek. Halving’in tahmini olarak yarın TSİ 16.00‘da gerçekleşeceği belirtiliyor.

XRP (XRP) – Askıya alınma

Piyasa değeri ile en büyük kripto paralardan XRP, bu hafta bir borsada daha askıya alınacak. ABD merkezli büyük kripto para borsası Kraken, 30 Ocak‘ta XRP alım satımını ABD’li kullanıcılar için askıya alacak.

Elrond (EGLD) – Maiar piyasaya çıkıyor

Sharding adı verilen teknolojiyi kullanarak son derece yüksek işlem hızları sunmayı vadeden bir blok zinciri protokolü olan Elrond’da (EGLD) bir süredir beklenen güne çok az kaldı. Elrond Network’ün dijital cüzdan ve küresel ödeme uygulaması Maiar, 31 Ocak‘ta piyasaya çıkacak. Elrond, Maiar ile birlikte kullanıcı adı, şifre, yedeklenmesi gereken kurtarma ifadesi istemeksizin saniyeler içinde cüzdan oluşturmayı mümkün kılacak. Sadece telefon numarasının yeterli olacağı belirtilen uygulamada, adres defterleri aracılığı ile para gönderip alınabilecek.

Enjin (ENJ) – Coincheck listelemesi

Oyun ürünlerinden oluşan bir blok zinciri ekosistemi yaratmayı amaçlayan Enjin Coin (ENJ), Japonya’nın katı regülasyonlarını aşarak Japon Sanal Para Borsa Birliği (JVCEA) tarafından resmi onay almasının ardından 26 Ocak‘ta Coincheck üzerinde listelenmeye başlayacak. Coincheck, Japonya’nın en büyük borsası olarak görülüyor.

Maps.me (MAPS) – IEO

Dünya çapına 140 milyondan fazla kullanıcısı olan çevrim dışı harita uygulaması Maps.me, FTX borsasının arkasındaki Alameda Research’ün liderliğinde gerçekleşen fonlamada 50 milyon dolar toplamasının ardından 26 Ocak‘ta bir IEO gerçekleştirecek. IEO; FTX, BitMax ve Serum platformlarında yapılacak.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl