İşte önemli gelişmeleriyle bu hafta izlenecek 2 kripto para

Kripto para piyasalarında bu hafta Electroneum (ETN) ve Aergo (AERGO) olmak üzere iki projede dikkate değer gelişmeler yaşanacak.

Bitcoin’de bugün gelen küçük geri çekilme, son günlerde çarpıcı fiyat artışları yaşayan bazı altcoin’leri vurdu. Örneğin Chainlink (LINK), VeChain (VET) ve Tezos (XTZ) gibi kripto paralar, yükseliş trendinden sapmış görünüyor. Öte yandan piyasa değeri küçük olan altcoin’lerde ise hâlâ önemli artışlara rastlamak mümkün.

Ek olarak DeFi projelerindeki ivme devam ediyor. Aave (LEND), Syntetix (SNX) ve Ampleforth (AMPL), geçen haftayı sırasıyla yüzde 44, yüzde 36 ve yüzde 22’lik yükselişlerle kapattı.

Geçen hafta yayınladığımız incelemede yer alan Algorand (ALGO) ise yüzde 44 oranında değerlendi.

Peki bu hafta hangi kripto paralar izlenebilir? İlk bakışta göze çarpanlar şöyle:

Electroneum (ETN)

Electroneum’un resmi internet sitesinden geçen hafta yapılan açıklamada, 22 Temmuz’da yeni bir fork gerçekleştirileceği ve bu fork ile blok ödüllerinin yüzde 75 oranında azaltılacağı, dolayısıyla token enflasyonunun da %4’ten %1’e ineceği kaydedildi. Electroneum CEO’su Richard Ells, “ETN’nin token enflasyon oranını Bitcoin’e yaklaştırırken diğer çoğu kripto para biriminden çok daha düşük bir oran olan yüzde 2’nin altında tutmayı taahhüt ediyoruz.” dedi. Electroneum madencileri, ödüllerdeki yüzde 75 azalma ile beraber artık blok başına 400 ETN ödül alacaklar. Bu daha öncesinde 1450 ETN’ydi. Ayrıca proje ekibi, blok ödüllerinin bundan sonra her dört yılda bir yarıya indirileceği bir halving programı belirledi. Buna göre ödüller 2024 yılında yüzde 50 azalarak 200 ETN’ye düşürülecek.

Gerçekleşecek olan halving’in fiyatlaması, bir ölçüde yaşanmış görünüyor. Geçen hafta ETN’nin fiyatı yüzde 21 oranında yükseldi. Yine de izlemeye değer.

Aergo (AERGO)

Açık kaynaklı bir kurumsal Blockchain platformu olan Aergo, “Chronos” adı verilen önemli bir gelişmenin hazırlığı içinde. İlk olarak 17 Temmuz’da duyurulan konu hakkında ser verilip sır verilmezken AERGO’nun fiyatı önemli bir sıçrama gerçekleştirdi. Kripto para, 17 Temmuz’dan başlamak üzere yüzde 100’lük bir artışa imza attı. Resmi ve detaylı açıklama bu hafta içinde gelecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl