Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu hafta kripto para piyasalarında takip edilecek gelişmeler

trader

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptığı söylenebilir. Özellikle Ether, yeni rekorlarla yoluna devam ediyor. ETH, bugün yaklaşık 3 bin 300 dolara ulaştı. Öte yandan BNB ve diğer önde gelen altcoin’lerde de önemli artışlar gözlemleniyor.

İyimser bir hava hakimken önümüzdeki günlerde, kripto para piyasalarını doğrudan veya dolaylı olarak hangi gelişmeler etkileyebilir? Henüz yeni başladığımız haftaya kısa kısa göz atalım:

PayPal bilançosunu açıklayacak

Son aylarda kripto para sektörüne her alanda dahil olmaya devam eden PayPal, 5 Mayıs’ta bilançosunu açıklayacak. Bugün, bu açıklamanın birkaç gün öncesinde PayPal’ın bir stabil kripto para çıkarmayı planladığı ve bunun için Ava Labs ile görüştüğü yazıldı. 5 Mayıs Çarşamba günü PayPal’dan kripto parayla ilgili daha çok haber duyabiliriz.

Uniswap V3 devreye giriyor

Popüler merkezi olmayan borsa Uniswap’ın üçüncü versiyonu olan Uniswap V3, 5 Mayıs Çarşamba günü başlatılacak. Uniswap V3 ile ilgili ayrıntılı bilgi için Yaklaşan Uniswap V3 hakkında merak edilenler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Elon Musk – 8 Mayıs?

Tesla CEO’su Elon Musk’tan Dogecoin ile ilgili çıkışlar gelmeye devam ediyor. Musk, DOGE’un fiyatı üzerinde sık sık paylaştığı tweet’lerle oldukça etkili. Bu hafta Dogecoin ile ilgili bir beklenti var. Musk, geçen hafta Twitter hesabından “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazmıştı. Musk’ın kendisini “Dogecoin’in babası” olarak lanse ettiği biliniyor. SNL ise, ABD’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması… Dolayısıyla Musk’ın 8 Mayıs’taki bu programa katılacağını imâ ettiği ve burada Dogecoin ile ilgili de konuşacağı düşünülüyor.

Regülasyonla ilgili muhtemel açıklamalar

Türkiye’de kripto paralar konusunda hızlı bir regülasyon sürecine girildiğini biliyoruz. Geçen hafta TCMB Başkanı bu konuda düzenlemelerin iki haftada bir noktaya geleceğini söylemişti. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde veya bir sonraki hafta Türkiye’de düzenlemelerle ilgili açıklamalar duyabiliriz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl