Bubbletone, popüler İngilizce öğrenme platformu LinguaLeo ile ortaklık kurdu

Bubbletone, İngilizce online dil pazarına girmeyi başardı ve pazarın lider oyuncularından LinguaLeo ile stratejik bir ortaklığa imza attı.

Dünyanın ilk telekomünikasyon zinciri olan Bubbletone Blockchain, ICO’dan önce giderek artan sayıda işletme ile bağlarını genişletiyor.

Şirket, son hareketiyle İngilizce online dil pazarına girmeyi başardı ve pazarın lider oyuncularından LinguaLeo ile stratejik bir ortaklığa imza attı. LinguaLeo’nun CEO’su Vladimir Sirotinsky, Bubbletone’un danışman ekibine de katıldı. Danışman ekibinde Sirotinsky’nin yanı sıra seri girişimci Keith Teare, telekom uzmanları Dr. Norman Lewis, Anders Larsson, Joakim Holmer ve ICOBox’ın kurucusu Mike Raitsyn de yer alıyor.

Bubbletone, telekomünikasyon alanında geniş bir deneyime sahip. 18 yıldan daha fazla bir süredir telekom sektöründe faaliyet gösteren şirket, kendi mobil sanal ağ opareatörünü başarıyla geliştirdi ve son derece popüler bir uluslararası mobil dolaşım ve mesajlaşma uygulaması işletiyor. Şirket şimdi ise 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress’de Bubbletone uygulaması ve Blockchain bileşenini sergilemeyi planlıyor.

Şirketin merkeziyetsiz telekom ekosisteminde mobil ağ kullanıcıları ve sağlayıcıları, güvenli bir şekilde ve en önemlisi aracı olmaksızın işbirliği yapabiliyorlar. Telekomünikasyon ortakları tahminen saniyede 10 bin işlem kapasitesi ile şirketin Grafen tabanlı platformuna ücretsiz olarak erişebilecekler.

Önde gelen mobil operatörlerin ve sağlayıcıların akıllı sözleşmeler vasıtasıyla doğrudan etkileşime girmelerinin yanı sıra platform küçük mobil operatöre de açık olacak. Fahiş uluslararası dolaşım ücretlerini ve karmaşık ağ altyapısı ile sistem entegrasyonu sorunlarını atlayarak tarifelerini ağda yayınlamalarına izin verilecek. Şirket, 20 milyondan fazla abonesi olan yaklaşık 80 ülkedeki operatörlerle zaten anlaşmalar imzaladı.

Aboneler, yeni sistemden de yararlanacaklar, çünkü SIM kartlarını tüm dünyadaki yerel tarifelerde servis paketleri satın almak için kullanabilecekler. Ancak hepsi bununla sınırlı değil. Bubbletone, yalnızca geniş deneyim, telekom anlayışı ve Blockchain’den dolayı göze çarpmıyor. Şirket, sektördeki kapsamın anahtar rolünün ve mobil abonelerin katma değerli hizmetlere olan ilgisinin farkında. Aboneler, kendi ağında müzikten bulut depolamaya, operatörlerden kendi platformlarına kadar çeşitli servisler edinebilecek. Ve şimdi Bubbletone’un LingueLeo ile yeni ortaklığı sayesinde platformu İngilizce öğrenmek için kullanabilecekler.

1 Mart 2010 tarihinde piyasaya sürülen LinguaLeo; Rusyalı, Brezilyalı, Türk ve Portekizliler de dahil olmak üzere dünya çapında zaten 17 milyondan fazla kullanıcı cezbetmiş durumda. Sirotinsky’nin de belirttiği gibi Bubbletone, hizmetin daha da hızlı bir şekilde büyümesini sağlayacak:

“Her şeyden önce, mobil ve online teknolojilerin erişimi genişletme ve öğrenme deneyimini geliştirme becerileri ile birleştirmenin potansiyeline inandık. Bubbletone platformu sayesinde Latin Amerika’daki uluslararası pozisyonumuzu artıracağız.”

Bubbletone’un kurucusu ve CEO’su Yury Morozov ise ortaklığın şirket için mükemmel bir uyum olduğunu söyledi:

“Online dil eğitimi, şirketimiz için önemli bir katma değerli hizmet. Seyahat ederken vakit geçirmek için Bubbletone platformumuzda İngilizce bilginizi geliştirmekten daha iyi bir yol var mı? Vladimir’i danışman olarak görmek beni çok mutlu etti. Onun sezgilerine ve uluslararası uzmanlığına değer veriyorum.”

ICOBox’ın kurucusu Mike Riatsyn ise şöyle dedi:

“Şirket, maliyetli dolaşım sorununu ortadan kaldırmak ve telekom pazarını hem büyük hem de küçük mobil operatörlere açan bir platform oluşturmanın yanı sıra sürekli yenilik yapmanın da yollarını arıyor. LinguaLeo ile yaptığımız ortaklık ve Vladimir’in ekibe dahil olması, Bubbletone’un mobil dünyada herkesin yararına bir devrim yapma hedefinin birer örneği.”

Bubbletone, son derece başarılı bir ön ICO geçiriyor ve 20 Mart’ta ise ICO’yu başlatacak. Clementvale Ltd, İrlanda’nın bir markası olan Bubbletone, kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Crypto Valley Association’ın bir üyesi olmasının yanı sıra Blockchain ile kripto para teknolojilerinin gelişimine de destek veriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl