Bitcoin ülkesi El Salvador’dan sürpriz duyuru geliyor

2 sene önce 2021'in eylül ayında Bitcoin'i dünyada ilk kez resmi para haline getiren El Salvador'da başkan Bukele bir sürpriz açıklayacağını duyurdu.

Dünyanın Bitcoin’i ilk resmi para yapan ülkesi El Salvador’da yeni bir Bitcoin projesi ya da ortaklığı açıklanabilir. Birkaç ay önce sonraki seçimlerde yeniden aday olacağını açıklayan devlet başkanı Bukele, sabah saatlerinde attığı tweet ile yarın bir sürpriz açıklayacağını belirtti.

Bu konuda detay vermeyen ve tek cümlelik bir tweet atan Bukele, “Yarın bir sürpriz duyuru var” dedi.

Volkan tahvilleri mi?

Bilindiği üzere El Salvador, 2022 yılının mart ayında çıkması beklenen Volkan tahvillerini 2021’de açıklamış ancak kripto paralarda gelen ayı sezonu, tahvilleri bir hayli geciktirmişti. İşte Bukele yarın bu tahvillerin açıklamasını yapabilir. El Salvador, Bitcoin City olarak da bilinen şehir için en az 1.5 milyar dolarlık gelir bekliyor ve bunu Volkan tahvilleri satışlarından elde etmeyi hedefliyor. Dünyadan birçok şirketin bu tahvillere büyük ilgisi olduğu da biliniyor.

Bukele ayrıca ülkede yenilenebilir enerjiyle yapılan Bitcoin madencilik tesislerini de büyütmek istiyor. Bu yatırım alanına da büyük önem veren Bukele volkanik enerjiyle yapılan madencilik konusunda da bir gelişme açıklayabilir.

Nayib Bukele kış aylarında ülkesinin her gün 1 BTC alacağını da açıklamıştı ancak bu konuda zincir üstü kayıtlala belgelenmiş bir kanıt bulunmuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl