Bulgar polisinin ele geçirdiği 3.5 milyar Dolar değerindeki 213 bin 519 Bitcoin’in akıbeti hâlâ belirsiz

Bulgar, Mayıs ayında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 üye ülkeden oluşan bölgesel bir örgüt olan Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi’nin (SELEC) desteği ile başlattığı operasyon kapsamında 213 bin 519 Bitcoin ele geçirmişti. Operasyonla darbe indirilen örgütün Makedonya, Yunanistan, Romanya ve Sırbistan’da bağlantıları bulunan Bulgar vatandaşlarından oluştuğu bildirilmişti. Bulgar polisi, söz konusu Bitcoin’leri ele geçirdiğinde Bitcoin’in değeri 2300$’dı. Bugün gelinen noktada bir Bitcoin 16.000$’dan işlem görüyor. 213 bin 519 Bitcoin, şimdiki değeriyle yaklaşık olarak 3 milyar 500 milyon Dolar ediyor. Türk...

Bulgar, Mayıs ayında aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 12 üye ülkeden oluşan bölgesel bir örgüt olan Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi’nin (SELEC) desteği ile başlattığı operasyon kapsamında 213 bin 519 Bitcoin ele geçirmişti.

Operasyonla darbe indirilen örgütün Makedonya, Yunanistan, Romanya ve Sırbistan’da bağlantıları bulunan Bulgar vatandaşlarından oluştuğu bildirilmişti.

Bulgar polisi, söz konusu Bitcoin’leri ele geçirdiğinde Bitcoin’in değeri 2300$’dı. Bugün gelinen noktada bir Bitcoin 16.000$’dan işlem görüyor. 213 bin 519 Bitcoin, şimdiki değeriyle yaklaşık olarak 3 milyar 500 milyon Dolar ediyor. Türk Lirası ile 13 milyar 500 milyon TL…

Şu an belirsizliğini koruyan şey Bulgaristan hükümetinin ele geçirilen Bitcoin’leri ne yaptığı.

Bivol.bg’nin bildirdiğine göre Bulgaristan hükümeti devam eden bir ceza soruşturmasını gerekçe göstererek ayrıntı vermeyi reddetti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl