Burger King, NFT hediye kampanyası başlatıyor

Dünyaca ünlü fast-food zinciri Burger King, “Keep It Real Meals” adında bir NFT kampanyası başlatıyor. Non-fungible-token, kısa adı ile NFT’ler, eşsiz ürünlerin kriptografik olarak blok zincirlerinde saklanmasına olanak sağlıyor. Bu teknolojiye, sanatçıların yanı sıra dünyaca ünlü şirketlerin oldukça büyük ilgisi bulunuyor. Hamburger devi Burger King de NFT trendinden geri kalmak istemedi. Ayrıca, Burger King’in 2020 itibari ile dünya genelinde 18 binden fazla şubesi var ve 60’a yakın ülkede hizmet veriyor.

Burger King, NFT lansmanı için pazar yeri Sweet ile anlaşma sağladığı. Anlaşmaya göre, 6 milyon öğün kutusu üzerinde bir QR kod bulunacak ve bu kodlar, dijital koleksiyon eşyalarının toplanabilmesini sağlayacak. Keep It Real Meals kampanyasının tanıtımı için ünlü isimlerle de anlaşma yapıldığı duyuruldu. Bu isimler; Nelly, Anitta ve LILHUDDY. 

Dijital koleksiyonluk eşyaların toplanması için NFT’lerin kilidinin açılması gerekecek. Böylelikle, müşteriler farklı kategorilerdeki ödüllerin sahibi olacak. Ödüllerin içerisinde; 3D Burger King koleksiyonlukları, bir yıl boyunca Whopper yeme hakkı, imzalı eşyalar ve kampanyada yer alan ünlüler ile görüşme yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl