Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus savcılığı, Burger King’i Whoppercoin için ifade vermeye çağırdı

Rus savcılığı, Burger King’i Whoppercoin adlı bir dijital para birimi başlatmakla ilgili olarak açıklama yapmaya çağırdı. Fast food devi Burger King, geçtiğimiz ay ülkedeki tüm restoranlarında Whoppercoin adlı bir dijital para birimi çalışması başlatmıştı. Bu projeye göre, Whoppercoin, bir müşteri sadakat programı gibi çalışacaktı. Burger King, Whoppercoin’in faaliyete geçmesinin ardından Izmailovo bölge savcılığı tarafından açıklama yapmak üzere çağrıldı. Burger King’in bir yetkilisi, şirketinin savcılıktan 13 ve 19 Eylül’de iki ayrı bildirim aldığını söyledi. Şirket yetkilileri, Rusya’da herhangi bir yasayı çiğnemedikleri...

Rus savcılığı, Burger King’i Whoppercoin adlı bir dijital para birimi başlatmakla ilgili olarak açıklama yapmaya çağırdı.

Fast food devi Burger King, geçtiğimiz ay ülkedeki tüm restoranlarında Whoppercoin adlı bir dijital para birimi çalışması başlatmıştı. Bu projeye göre, Whoppercoin, bir müşteri sadakat programı gibi çalışacaktı.

Burger King, Whoppercoin’in faaliyete geçmesinin ardından Izmailovo bölge savcılığı tarafından açıklama yapmak üzere çağrıldı.

Burger King’in bir yetkilisi, şirketinin savcılıktan 13 ve 19 Eylül’de iki ayrı bildirim aldığını söyledi.

Şirket yetkilileri, Rusya’da herhangi bir yasayı çiğnemedikleri konusunda eminler. Şirketin avukatlarından biri, “Rusya yasalarında “dijital para birimi” kavramı sabit değil. Dolayısıyla dijital para birimi kullanarak işlemler gerçekleştirmek için herhangi bir yasak yok.” dedi.

Burger King’in Whoppercoin uygulamasının bu olayın ardından kaldırılıp kaldırılmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Dijital para birimlerine yasal bir çerçeve sağlamak için çalışıyorlar

Rusya Maliye Bakanlığı ve ülkenin merkez bankası, şu anda dijital para birimleri için yasal bir çerçeve sağlamak için çalışma içerisinde. Maliye Bakanı, yıl sonuna kadar bir yasa taslağının hazırlanmasını bekliyor.

Burger King, 2017 yılı içerisinde Bitcoin’i kabul edecek

Öte yandan Haziran ayında Burger King’in Rusya genel müdürü, Bitcoin‘i bir ödeme yöntemi olarak test ettiklerini ve Burger King’in 2017 yılı içerisinde Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl