Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Burger King, bu yaz Rusya’da Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Rusya’daki Burger King restoranlarının bu yaz bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacakları bildirildi. Yerel kaynaklara göre, burger zincirinin bir Moskova şubesi Bitcoin ödemelerini denemeye başladı ve yetkililer şimdi ülke çapında yaygınlaştırma kararı aldılar. Uznay Vse’nin haberine göre, Burger King ayrıca Bitcoin ödemesi gerçekleştirecek yazılımı kullanabilen bir BT uzmanı için arayışlara da başladı. Uznay Vse, “Restoranlar için müşterilerin kripto paralar ile ödeme yapmasına izin verecek birçok programın yazılması gerektiğini” kaydetti. Rusya’da kripto para birimlerinin yasallaşması için bir süredir çalışmalar...

Rusya’daki Burger King restoranlarının bu yaz bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayacakları bildirildi.

Yerel kaynaklara göre, burger zincirinin bir Moskova şubesi Bitcoin ödemelerini denemeye başladı ve yetkililer şimdi ülke çapında yaygınlaştırma kararı aldılar.

Uznay Vse’nin haberine göre, Burger King ayrıca Bitcoin ödemesi gerçekleştirecek yazılımı kullanabilen bir BT uzmanı için arayışlara da başladı.

Uznay Vse, “Restoranlar için müşterilerin kripto paralar ile ödeme yapmasına izin verecek birçok programın yazılması gerektiğini” kaydetti.

Rusya’da kripto para birimlerinin yasallaşması için bir süredir çalışmalar yürütülüyor. Ülkenin önde gelen finans kurumlarından yetkilerin bu konudaki çalışmaların bir an önce nihayete kavuşturulmasını istedikleri biliniyor. Öte yandan Putin’in de Blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerine ilgisi düşünüldüğünde Rusya’nın kritpo para birimlerinin öncü ülkesi olabileceği öne sürülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. trenvay Cevapla

    Bitcoin benim ilgimi çok çekiyor. Zevkle okudum ve yeni seyler ögrendim sayenizde. Tesekür ederim.

    1. Uzman Coin Cevapla

      Ne mutlu, rica ederiz…