Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Burger King kendi coin’ini çıkardı: Whoppercoin!

ABD menşeili fast food zinciri Burger King‘in Rusya organizasyonu, bugün yapılan açıklamada, Waves blok zincirinde kendi kripto para birimini yayınladığını duyurdu. Şirket, bu kripto para birimine en çok satan hamburgeri olan Whopper’dan esinlenerek Whoppercoin ismini verdi. İlk aşamada dolaşımda olacak coin sayısı 1 milyar olarak planlandı ancak daha sonra bu sayıyı arttırmak mümkün olabilecek. Burger King’in Rusya’daki müşterileri, satın aldıkları her bir Whopper için bir Whoppercoin almaya hak kazanacak. Burger King’in Rusya’daki bir temsilcisi, bu uygulamanın, müşterilerin topladıkları Whoppercoin’lerle ödeme...

ABD menşeili fast food zinciri Burger King‘in Rusya organizasyonu, bugün yapılan açıklamada, Waves blok zincirinde kendi kripto para birimini yayınladığını duyurdu. Şirket, bu kripto para birimine en çok satan hamburgeri olan Whopper’dan esinlenerek Whoppercoin ismini verdi.

İlk aşamada dolaşımda olacak coin sayısı 1 milyar olarak planlandı ancak daha sonra bu sayıyı arttırmak mümkün olabilecek.

Burger King’in Rusya’daki müşterileri, satın aldıkları her bir Whopper için bir Whoppercoin almaya hak kazanacak.

Burger King’in Rusya’daki bir temsilcisi, bu uygulamanın, müşterilerin topladıkları Whoppercoin’lerle ödeme yapmasına imkan tanıyacak bir sadakat programı olduğunu ifade etti.

Bitcoin de kabul edilecek

Öte yandan Burger King’in Rusya’da yer alan restoranlarında Bitcoin‘in de bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi planlanıyor. Bitcoin’le ödemenin, önümüzdeki haftalarda başlaması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl