Burger King, ABD’de Bitcoin, Ether ve Dogecoin ödülü verecek

Dünyanın en büyük yemek zincirlerinden biri olan Amerikalı şirket Burger King, hisse senetleri alım-satım platformu Robinhood ile işbirliğine giderek müşterilerine kripto para ödül kampanyası başlattı. Burger King'in sadakat programını kullanarak en az 5 dolarlık harcama yapan müşteriler Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kazanma şansı elde edecekler.

ABD’li dev fast-food yemek zinciri Burger King, Royal Perks adlı sadakat programında en az 5 dolarlık harcama yapan ABD’li müşterilerine kripto para ödülü verme kararı aldı. Şirket kampanya için ABD’nin ünlü hisse senedi ve kripto para alım-satım platformu Robinhood ile anlaştı.

20 BTC, 200 ETH ve 2 milyon adet DOGE

Müşteriler, 5 dolar ve fazlası alışverişleri için ödül havuzundan kripto para kazanma hakkı elde edecekler. Havuzda ise 20 BTC, 200 ETH ve 2 milyon DOGE bulunuyor. Dolayısıyla katılımcıların büyük çoğunluğu Dogecoin kazanacaklar. 10 bin katımcıdan biri, 1 ETH ve 100 bin kişiden biri de 1 BTC kazanacak.

Robinhood üyesi olmak zorunlu…

Katılımcılar ödüllerini almak için e-postalarına gelen kodu Robinhood platformunda kullanmak durumundalar. Son dönemde kripto para işlem gelirleri ciddi şekilde düşen Robinhood, Dogecoin rakamlarıyla dikkat çekiyordu.

Platformdan yapılan 2. çeyrek kazanç raporu açıklamasında “Kripto paralarda işlem bazlı gelirlerimizin ilk çeyrekte yüzde 34’ü Dogecoin’den sağlanmıştır.” denilmişti.

Son dönemde zorlu günler geçiren platform, bu tür kampanyalarla hem üye sayısını artırmak hem de şu anki kripto para boğa koşusundan yararlanarak işlem hacmini artırmayı amaçlıyor.

Nasdaq borsasında listelenen şirketin bir süredir Shiba Inu’yu da platformuna koymak istediği ancak hukuki sebepler nedeniyle bunu yapamadığı biliniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl