Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BurgerSwap’a ‘flash loan’ saldırısı: 7 milyon dolarlık altcoin çalındı

Son dönemdeki "flash loan" saldırılarına bir yenisi eklendi ve Binance Smart Chain üzerindeki DeFi protokolü BurgerSwap'ta yapılan işlemlerle, hacker'lar 6.2 milyon dolarlık kâr sağladılar.

Binance Smart Chain’deki (BSC) üzerinde “flash loan” yani anlık kredi saldırısına uğrayan son protokol BurgerSwap oldu. Kendi sahte coin’lerini üreten saldırganlar, bu coin’in BURGER ile bir işlem çiftini oluşturup, sonunda da BURGER’ın fiyatını değiştirdiler.

Saldırı sonucunda hacker’lar yaklaşık 7.2 milyon dolarlık altcoin kazancı elde ettiler. Bu token’ların içinde 3.2 milyon dolarlık BURGER, 1.6 milyon dolarlık “wrapped BNB” ve 1.4 milyon dolarlık da USDT bulunuyordu. Yaşananların ardından BURGER’da yüzde 27’lik bir düşüş yaşandı ve fiyat 6.75 dolara kadar düştü.

Son olarak BSC üzerinde saldırıya uğrayan DeFi protokolleri, otomatik getiri çiftçiliği protokolü bEarn Fi (11 milyon dolar çalındı) ve getiri hasadı sağlayıcısı PancakeBunny’di (3 milyon dolar çalındı).

BurgerSwap’tan yapılan açıklamada, tüm kayıpların karşılanacağı belirtildi ve bunun için biraz süre istendi.

Binance’ten açıklama: BSC’ye özgü değil

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Binance iş ve ekosistem geliştirme koordinatörü Samy Karim ise şunları söyledi:

“BSC herkese açık, izin talep etmeyen bir altyapıya sahip ve herkes burada proje oluşturabilir. Burada yaşanan DeFi hack’leme hareketleri ya da projelerdeki açıklara BSC’ye özgü olan durumlar değiller”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl