Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Putin ile Buterin ne konuştu? Putin’den Blockchain’e tam destek!

Kriptokrası topluluğu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ethereum’un kurucusu Vitarik Buterin’in bir araya geldiği toplantıyla şaşkına dönecek. Putin’in bu toplantının ardından Blockchain teknolojisine hayran olduğu ve tam destek verdiği öne sürüldü. Putin, Blockchain’e hayran oldu Toplantıda Putin ve Buterin, Kremlin Basın Sekreteri Dmitry Peskov’un aktardığı gibi, ülkede Blockchain teknolojisinin uygulanmasını tartıştı. Bildirilenlere göre Başkan, bu teknoloji tarafından döşenen yolu izleyerek yeni iş ilişkileri kurma fikrini destekledi. Başkan Yardımcısı Igor Shuvalov, Putin’ün ülkede yeni bir dijital ekonomi kurma fikrine gerçekten çok...

Kriptokrası topluluğu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ethereum’un kurucusu Vitarik Buterin’in bir araya geldiği toplantıyla şaşkına dönecek. Putin’in bu toplantının ardından Blockchain teknolojisine hayran olduğu ve tam destek verdiği öne sürüldü.

Putin, Blockchain’e hayran oldu

Toplantıda Putin ve Buterin, Kremlin Basın Sekreteri Dmitry Peskov’un aktardığı gibi, ülkede Blockchain teknolojisinin uygulanmasını tartıştı. Bildirilenlere göre Başkan, bu teknoloji tarafından döşenen yolu izleyerek yeni iş ilişkileri kurma fikrini destekledi.

Başkan Yardımcısı Igor Shuvalov, Putin’ün ülkede yeni bir dijital ekonomi kurma fikrine gerçekten çok hevesli olduğunu ve şu anda Blockchain uygulamasının en az üç yönünün araştırıldığını ve test edildiğini söyledi. Buna mülkiyet haklarının korunması sistemlerinin yanı sıra malların takibi, kimlik oluşturulması da dahil.

Buterin ayrıca Blockchain üzerine yapılan panelde konuşmacılar arasında yer aldı ve ilgi odağı oldu.

Rusya global IT lideri olmayı hedefliyor

Blockchain teknolojisi çoğu zaman başka bir teknolojik buluş olan Internet ile karşılaştırılır ve etkisinin daha büyük olması beklenir. Tıpkı World Wide Web’de olduğu gibi, cesur olmaya ve başkalarından önce teknoloji çözümleri uygulamaya karar veren ülkelerde önemli bir rekabet üstünlüğü olacak.

Rusya küresel bilişim endüstrisindeki liderlerden biri olma şansına sahip. Putin ile Buterin arasındaki toplantının ayrıntıları gizli tutulsa bile bir ayrıntı sızdırıldı: Başkan, Blockchain teknolojisinin gelişimi için tam destek vermeye hazır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl