Vitalik Buterin’den Zcash’e övgü

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kendisine sorulan bir soru üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamada kurucusu olduğu kripto para birimi dışında Zcash (ZEC)'i havalı bulduğunu söyledi.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kendisine sorulan bir soru üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamada kurucusu olduğu kripto para birimi dışında Zcash (ZEC)’i havalı bulduğunu söyledi.

Kripto para dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve sosyal medyadaki açıklamaları sık sık piyasaya yön verenlerin başında gelen Buterin, bir takipçisinin sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

The Crypto King adlı kullanıcı, Twitter üzerinden, Buterin’e “Ethereum dışında diğer coin’ler hakkında neler düşünüyorsun? ANON gibi… Büyük bir topluluk oluşturmaya başladılar…” sorusunu sordu.

24 yaşındaki genç yatırımcı bu soruya, “Zcash (ZEC)’i havalı buluyorum.” yanıtını verdi. Akıllarda ise Buterin’in ANON’u hiç cümle içerisinde geçirmemesi oldu.

Vitalik’in bu açıklaması sonrası bazı forumlarda kripto para meraklıları tartışmaya başladı ve genelde yapılan yorum Zcash’in Buterin’in de dediği gibi övülmesi gerektiği yönünde. Yorumlarda ZEC’in benzersiz özelliklere sahip olduğu söylendi. Bazı olumsuz yorumlarda ise gizlilik odaklı kripto paraların bazı suçları teşvik edebileceği öne sürüldü.

Coinbase’in radarında

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yakın zamanda aralarında Zcash’in de bulunduğu 5 farklı kripto parayı platformuna eklemek için araştırdığını bildirmişti.

→ DOTCOM’DAN ÇAĞRI: ALTIN VE KRİPTO PARA ALIN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl