Bybit, birkaç altcoin’de manipülasyon yaparak %4200 getiri sağlayan takımı diskalifiye etti

Önemli kripto para borsalarından biri olan Bybit 8 milyon dolar ödüllü yarışmasına katılan ve lider olan trade takımını diskalifiye ettiğini açıkladı. Takımın manipülasyon yaparak yarışmada liderliği elde ettiği ve sadece 7 kişilik ekiple %4200'lük getiri sağladığı belirtildi.

Bybit borsası toplamda 8 milyon dolarlık ödül havuzunun bulunduğu WSOT yarışmasında bir takımı hile yaptığı gerekçesiyle diskalifiye ettiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada Apolloventures.cz adlı takımın sadece 17 kişiden oluşmasına rağmen yaklaşık %4200’lük getiri sağladığı ifade edildi. Takımın, düşük işlem hacmi bulunan CEEK ve ALPACA gibi coin’lerde manipülasyonlar yaptığı belirtilirken, diskalifiye edildiği yazıldı.

Bybit borsasında bir trader olan DeFi^2, bu tarz işlemlerin hakemler tarafından kolayca tespit edilebileceğini, ekibin asıl amacının da daha fazla kullanıcıyı kendi aralarına çekmek olduğunu ifade etti.

Olabildiğince fazla kullanıcıyı reklam yaparak kendi aralarına kattıktan sonra, sosyal medya veya Discord gibi kanallar üzerinden bu kişilerin paralı işlem hizmetlerine yönlendirilmek istendiği iddia ediliyor.

Yarışma kurallarına göre borsanın istediği kullanıcı veya ekibi diskalifiye etme hakkı bulunuyor. Kuralların içinde ayrıca “Bybit, herhangi bir uygunsuz, hileli veya taciz edici faaliyette bulunan herhangi bir kullanıcıyı diskalifiye etme hakkını saklı tutar” ifadeleri de yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl