Bybit borsasından kripto için şeffaflık uyarısı

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, son günlerde kripto ekosisteminde yaşanan olayları yorumladı ve “Son zamanlarda kripto piyasasında yaşananlar sektörün gidişatına yönelik ihtiyaçlara işaret ediyor” dedi.

Küresel çapaki önemli borsalardan biri olan Bybit, son günlerde yaşanan piyasa hareketlerinin sektör için bir uyarı niteliği taşıdığını, müşterilerin güvenini kazanmak ve piyasa istikrarının her borsanın bir numaralı önceliği olması gerektiğinin önemini vurgulayan bir açıklama yaptı.

Bunun yanı sıra Bybit, yaşanan son belirsizliklerin fonların güvenliği, emanete dayalı olarak tutulması ve şeffaflığı konusuna dikkat çektiğini belirterek, sektörün bu konularla başa çıkmasının zorunlu olduğunun altını çizdi.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Tüm sektör olarak müşterilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmak bizim görevimiz ve zorunluluğumuz. Bybit her zaman bu alanda bir lider olmuştur. Sektördeki en üst düzey güvenlik ve güvenilirlik düzeylerini müşterilerine sunmaktadır. Elimizden gelenin en iyisini sunmak için de her zaman çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

“Ödeme garantisi veriyoruz”

Zhou, müşterilerin fonları konusunda Bybit’in yaklaşımına da dikkat çekerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bildiğiniz üzere Bybit bir banka değil. Müşterilerimizin fonlarını emanet olarak tutuyoruz. Müşterilerimizin fonlarını başka amaçlar doğrultusunda kullanmıyoruz. Bybit olarak tüm müşterilerimizin varlıklarının bire bir likidite biçiminde emanete dayalı olarak tutulduğunu, tamamının kullanılabilir olduğunu ve talep edilmesi durumunda gecikmeden ödeme yapılabileceğini garanti ediyoruz.”

Güven ve güvenilirlik konusunda son derece temiz olan siciline rağmen şirket, yakın gelecekte “Rezerv Kanıtı” programı oluşturacağını da dile getirdi. Söz konusu programın diğer borsalar için harika bir uygulama örneği olmasının yanı sıra açık ve şeffaf alım-satım ortamı sunulması adına da harcanan çabaların bir göstergesi olacağı belirtildi.

Geleceğe dönük olarak düşüncelerini paylaşan Zhou, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Uzun yıllar boyunca burada olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sürekli tetikte olmanın ve odaklanmanın yanı sıra oldukça katı süreçlere, politikalara, düzenlemelere uygun olmaya ve risk yönetimi stratejilerimizi kapsayıcı hâle getirmeye devam etmeye çok önem veriyoruz. Ayı piyasasında yolumuza devam ettiğimiz bu günlerde ürünlerimizi ve ön saflarda yer alan personellerimizi sürekli geliştiriyor, piyasalar yön değiştirdiğinde hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl