Bybit’ten kurumsal şirketler için 100 milyon dolarlık destek fonu

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, kurumsal şirketleri desteklemek amacıyla toplamda 100 milyon dolara varan bir fon başlattı.

Bybit borsası, FTX’in iflasından olumsuz yönde etkilenen kurumsal şirketlere yardımcı olmak amacıyla 100 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Yaşanan olayların kripto endüstrisinde birçok şirketi zor durumda bıraktığını ve kendilerinin bu konuda empati yaptığını belirten borsa, “Bı fırtınada şirketlere yardım etmek için 100 milyon dolarlık destek fonumuzu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Talep eden her şirket için en fazla 10 milyon dolar fon verilebilecek. Fonlar USDT olarak Bynit üzerinde spot ya da sürekli kontrat tarafında alınacak ve burada kullanılabilecek.

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, kısa süre önce yaptığı açıklamada FTX iflası ve ona bağlı yaşananlarla ilgili olarak “Tüm sektör olarak müşterilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmak bizim görevimiz ve zorunluluğumuz” demiş ve kısa vadede bir rezerv kanıtı programı oluşturacaklarının da bilgisini vermişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl