Bybit Launchpool nedir? Stake ederek token kazanın

Bybit sponsorluğunda

Türkiye’nin en köklü ve büyük kulüplerinden Galatasaray’ın da partneri olduğu küresel kripto para borsası Bybit’te stake yoluyla ücretsiz token kazanmak mümkün.

Bu rehberde, Bybit üzerinde stake işleminin nasıl yapıldığı anlatılıyor, ayrıca Bybit Launchpool nedir? sorusu yanıtlanıyor.

Bybit Launchpool’a arayüzü inceleyerek başlayalım. Platforma girildiğinde kullanıcıları basit bir arayüz karşılıyor. Anlaşılması kolay bu arayüz sayesinde sadece birkaç tıkla yapılmak istenen işlemi tamamlamak mümkün.

Bybit Launchpool nedir?

Bybit Launchpool, mevcut token’larınızı stake ederek ücretsiz coin ya da token kazanılabilen bir platform. Stake edilen token’lar için ise herhangi bir zaman sınırı bulunmuyor. Bu, stake ettiğiniz token’larınızı dilediğiniz zaman çekebileceğiniz anlamına geliyor.

Launchpool’un ilk projesi, Bybit borsasının da yatırım yaptığı, BitDAO’ydu (BIT). Launchpool’a katılıp BIT stake ederek ücretsiz BIT de kazanabiliyorsunuz.

Stake nedir?

Stake, stake etmek ya da staking olarak bilinen bu terim, kısaca pasif gelir elde etmenizi sağlayan bir gelir yöntemi. Stake terimi, piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ether’in de geçiş yapacağı Proof of Stake (PoS) mekanizması ile birlikte kullanılmaya başlanan bir terim. Staking ile mevcut kripto paralarınızı cüzdanlara kilitleyerek pasif gelir sahibi olunuyor. Peki, Bybit üzerinde staking nasıl yapılıyor?

  1. Bybit’in resmi web sitesini açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Üst menüde gördüğünüz ByFi Merkezi kategorisine tıklayın.
  3. Aşağı doğru açılır pencereden Launchpool sekmesine tıklayın.
  4. Açılan sayfada Launchpool etkinliklerini görmeniz mümkün.
  5. Burada etkinliğe katılmak için ‘Hemen Stake Edin’ butonuna tıklayın.Not: KYC doğrulaması yapmadıysanız mutlaka yapın.
  6. Ardından BIT stake ederek BIT kazanabilirsiniz.Stake ettiğiniz BIT token’ı dilediğiniz zaman unstake edebilirsiniz.
    Max stake miktarı, toplam stake edilen miktar vb. Gibi detaylara da bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bybit Launchpool’da günlük getiriyi hesaplama

Havuzda stake ettiğiniz token adedinin Launchpool’a katılan tüm kullanıcıların havuzda stake ettiği token adedine oranlanmasıyla günlük getiri hesaplanabilir.

Hesap yöntemi şöyledir:

Günlük getiri = BIT havuzuna stake ettiğiniz token miktarı / Tüm katılımcılar tarafından havuza stake edilen toplam token sayısı * Günlük BIT ödül havuzu

Unutulmaması gereken en önemli konu ise elde edeceğiniz gelirin token’larınızı stake ettikten sonraki gün hesaplanmaya başlanacak olması. Launchpool’dan ücretsiz olarak kazanılan ödüller, günlük olarak ByFi Hesabı’na yatırılıyor. Bununla birlikte stake edilen varlıkları, havuzdan çektiğiniz gün herhangi bir gelir elde edemiyorsunuz. Bu detayları akılda tutarak staking oluyla pasif gelir elde edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.


En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl