Bybit yeni hesap sistemini devreye aldı: Birden fazla hesap tek noktada

Dünyanın en çok ziyaret edilen üç kripto para borsasından biri olan Bybit, yatırımcıların tek bir hesaptan birden fazla piyasada işlem yapmasına olanak tanıyan yeni Birleştirilmiş İşlem Hesabı (UTA) ürününün lansmanını duyurmaktan büyük heyecan duyuyor.

Bybit sponsorluğunda

Bybit’in UTA ürünü, yatırımcılara sorunsuz ve zahmetsiz bir işlem deneyimi sunmak üzere optimize edilmiş geniş kapsamlı bir yükseltmedir. Tüm müşterilere Birleştirilmiş Marjin Hesabı sağlayan bu yeni ürün, yatırımcıların alım-satımlarını çeşitlendirmelerini ve işlem stratejisi oluşturmalarını kolaylaştırır.

Tek bir hesaptan Spot, Vadeli İşlemler, Süreli Coin-M Vadeli, Coin-M Vadeli ve Opsiyonlar gibi çeşitli finansal araçlarda alım-satım yapılabilmesi sayesinde yatırımcılar, hesaplar arasında varlık transfer etmek zorunda kalmadan farklı stratejiler arasında hızlıca geçiş yapabilir. Ayrıca, risk ve marjin gerekliliklerine dair net bir görünüm de elde ederler.

Bybit’in UTA’sı, yatırımcıların işlem kapatmak gerekmeden kayıpları kazançlarla karşılamasına olanak tanıyan paylaşımlı marjin gibi özellikleri sayesinde de cazip bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. UTA, çapraz marjin işlemlerinde 60’ın üzerinde varlık türünü desteklemektedir. Ayrıca yeni pozisyonlar açmak için gerçekleşmemiş kâr tutarları da kullanılabilir. UTA içinden borç verme ile borçlanma arasında çapraz teminatlandırma özelliği ise eşsiz bir esneklik ve sermaye verimliliği sunar.

UTA şu anda Spot İşlemler, Marjin İşlemleri, USDT-M Vadeli, USDC-M Vadeli ve USDC Opsiyonları ürünlerinde destekleniyor. İleride daha fazla ürün için de destek sunulacak. Profesyonel ve kurumsal yatırımcılara yönelik Open API seçeneği ise daha yüksek doğruluk ve eş zamanlı bağlantılar için Open API v5 sürümüne yükseltildi.

“Alım satım evreninizin anahtarını elinizde tutmak gibi”

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou yeni ürünle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bybit’te UTA hesabı bulundurmayı, kişisel alım-satım evreninizin ana anahtarını elinizde tutmaya benzetebiliriz. Sürekli açık olan bir piyasada, dijital varlıklar ortamında sözleşmeler alıp satmak ve bunları hesapta tutmak bazen insanüstü bir çaba gerektirebilir. Şu bir gerçek ki, birden fazla hesabı ve marjini yönetmek yatırımcılar için çok zaman alıcı ve yorucu bir iş olabilir. İşte bu nedenle, tüm bu süreci kolaylaştıracak ve yatırımcıların varlıklarını tek bir hesapta toplayıp dalgalı Kâr/Zararını optimize etmelerine olanak tanıyacak Birleştirilmiş İşlem Hesabı ürünümüzü tasarladık. Bybit’in ultra hızlı işlem platformu ve derin likiditesi ile birlikte UTA, stratejilerini optimize etmek isteyen tüm yatırımcılar için güçlü bir araca dönüşmektedir.”

“Zirve noktaya ulaştık”

Bybit’in Opsiyonlardan Sorumlu Birim Başkanı Hao Yang ise ürünün risk yönetim avantajını vurgulayarak şunları söyledi:

“Bybit’in hesap sisteminde artık zirve noktaya ulaştık diyebiliriz. Örneğin, Spot piyasada BTC satın alan bir yatırımcıysanız riski hedge etmek için bu işlemle uyumlu bir opsiyon da satın alabilirsiniz.”

UTA hakkında daha fazla bilgi edinin

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl