Cardano (ADA) Japonya sınırlarından da girdi: “Ülkenin Coinbase’i gibi”

Japonya merkezli kripto para borsası Bitpoint, Cardano'yu listeleyeceğini duyurdu. Uzmanlar, Japonya için bu hamlenin, bir kripto paranın Coinbase borsasında listelemesi kadar önemli olduğunu belirtiyorlar.

Japon kripto para borsası Bitpoint, ADA’yı Ağustos ayının sonlarına doğru listeleyeceğini açıkladı. Konuyla ilgili ilk haberi veren kişilerden biri olan blok zinciri firması dcSpark’ın kurucu ortağı Sebastien Guillemot da bu listelemenin önemi hakkında şunları söyledi:

“Cardano sonunda Japonya’da listelendi. Japonya’nın kripto para borsalarının listelemeleri için çok sert kuralları var. Çok küçük sayıda token listelenebiliyor ve ADA şimdi bu borsalardan birinde… Bu Coinbase’in herhangi bir coin’i listelemesi gibi bir durum. Japon topluluğu için o kadar önemli”

Japon merkezli olmayan borsalardan alınıyordu

Hatırlanacağı üzere dünyanın en büyük dijital fon yöneticisi olduğu belirtilen Grayscale de yaklaşık 1 ay önce Grayscale fonlarına Cardano’yu da eklemişti. Öte yandan Japon kripto para yatırımcıları, Japonya merkezli olmayan ancak ülkede faaliyetlerini sürdüren borsalar vasıtasıyla da ADA alım-satım işlemlerini gerçekleştirebiliyordu.

Şu anda 1.30 dolar civarında işlem gören ADA, 2018’de boğa koşusundan bu yana, Şubat ayında ilk kez 1 doları aşmıştı. Şu anda 5. en büyük kripto para konumundaki ADA’nın piyasa değeri ise yaklaşık 41 milyar dolar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl